Донеччина: у Маріуполі вибори офіційно скасовані, третина дільниць не працює

Донецька обласна військово-цивільна адміністрація заявляє про скасування місцевих виборів 25 жовтня в Маріуполі та Красноармійську.

Зокрема, Маріупольська міська виборча комісія не отримала бюлетені з друкарні й, відповідно, не передала їх дільничним виборчим комісіям.

«Таким чином, чергові місцеві вибори в місті Маріуполі скасовано», – сказано в повідомленні.

При цьому зазначається, що відкрилися 8 виборчих дільниць у селищах поруч із Маріуполем: у Сартані, Старому Криму і Талаківці.

Крім того, рішенням окружного адміністративного суду виготовлення бюлетенів у Красноармійську визнано незаконним, і використовувати такі бюлетені на виборах неможливо, тому голова виборчої комісії Олег Смаль склав свої повноваження.

«Виборча комісія прийняла рішення не проводити вибори в м.Красноармійську», – повідомляє Донецька обладміністрація.

Як повідомив на брифінгу глова ОВЦА Донецької області Павло Жебрівський, у ЦВК є 10 на оголошення виборів такими, які не відбулися. Він також зазначив, що якщо вибори не перенесуть на 15 листопада, то виборчий процес в Маріуполі так і не відбудеться.

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський заявив, що Маріупольська територіальна виборча комісія у неділю ще може організувати процес голосування на місцевих виборах.

Він не виключив, що виборчі дільниці у Маріуполі ще можуть відкритися з великим запізненням.

«Але навіть якщо вони відкриються, наприклад, о шостій вечора, то вибори можуть відбутися. Їхній результат буде легітимним, і його може встановити територіальна виборча комісія», – сказав Охендовський.

Президент України Петро Порошенко вважає ситуацію в Маріуполі категорично неприйнятною і доручив правоохоронцям розслідувати причини, через які ускладнено голосування. Він підкреслив, провести вибори в Маріуполі необхідно до кінця 2015 року.

Порошенко також наголосив, що має бути забезпечено проведення виборів і в Красноармійську Донецької області.

Міліція відкрила 5 пов’язаних із виборчим процесом кримінальних проваджень у Краматорську та Маріуполі, сказано в повідомленні прес-служби МВС.

«На сьогодні за результатами перевірок за 5 повідомленнями (4 – Маріуполь, 1 – Краматорськ) відкрито кримінальні провадження за ч.4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди), ч.2 ст.296 (хуліганство), ч.1 ст.125 (умисні легкі тілесні ушкодження) і ч.1 ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права) Кримінального кодексу», – сказано в повідомленні.

Загалом, з початку передвиборної кампанії міліція Донецької області зареєструвала 261 повідомлення про факти порушень, що мають відношення до виборчого процесу.

Крім того, на думку політиків, винні у зриві місцевих виборів мають намір розділити сфери впливу й депутатські мандати у східних областях, а звільнені райони Донбасу повернути під тотальний контроль вищих чиновників і бізнесменів, які нібито є партнерами Віктора Януковича.

“Незважаючи на неодноразові звернення патріотичної громадськості, ні Президент, ні силовий блок не вжили жодних заходів для припинення маніпуляцій при виготовленні бюлетенів, а також фальсифікацій при формуванні комісій – при тому, що ці махінації відбувалися у всіх на очах, відкрито й цинічно”, – йдеться у заяві партії.

В “УКРОП” вимагають дати негайну правову оцінку зриву виборів у Маріуполі, провести “негайне формування групи міжнародних спостерігачів за участю авторитетних і незаангажованих українських експертів і громадських активістів, яка візьме під зовнішній незалежний контроль усі дії ЦВК, а також місцевих комісій у проблемних областях, містах і районах”.

Короткий URL: http://alter-idea.info/?p=8227

Добавил: Дата: Окт 25 2015. Рубрика: Новости. Вы можете перейти к обсуждениям записи RSS 2.0. Все комментарии и пинги в настоящее время запрещены.
Loading...
Загрузка...

Комментарии недоступны
Загрузка...


Карта сайта
Войти | Дизайн от Gabfire themes