Найбільше порушень зафіксовано в Донецькій, Одеській та Харківській областях – ГМ Опора

Перебіг голосування відбувається в штатному режимі без суттєвих зловживань чи спланованих масштабних порушень, які можуть мати вплив на результати виборів. Кількість порушень (в статистичному вимірі) залишається низькою, але станом на 16:00 зберігаються тенденції, які проявлялися в перші години дня голосування, – передає сайт ГМ Опора

Найпоширенішим порушенням зафіксованим громадськими спостерігачами ОПОРИ є спроби видавання бюлетеня без паспорта – такі випадки зафіксовані на 4,6% дільниць по всіх Україні.  Однак в окремих містах ситуація гірша – подібні порушення зафіксовані на 7,2% виборчих дільниць в Дніпропетровську, на 6,2% дільниць в Одесі і на 3,2% дільниць в Харкові. В більшості випадків, завдяки реакції спостерігачів подібні інциденти вирішувалися в законний спосіб – виборцям правомірно відмовляли в можливості голосувати.  Характерно, що порівняно з першою половиною дня відсоток таких зловживань в загальнонаціональному масштабі суттєво зменшився – з 14,3% до 4,6%.  

 

Випадки порушень таємниці голосування станом на 16:00 виявлені на 2,6% дільниць, тоді як станом на 12:00 їх кількість складала 4,3%. Факти фотографування бюлетенів були зафіксовані лише на 0,4% виборчих дільниць по всій Україні. Однак в Одесі і Дніпропетровську такі зловживання мали місцев на 6,4% виборчих дільниць. Умисне порушення таємниці голосування, що виявилося у розголошенні змісту волевиявлення громадянина, який взяв участь у голосуванні карається штрафом або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Також спостерігачі фіксували лише поодинокі випадки (на 0,4% виборчих дільниць) позбавлення виборців можливості проголосувати.  Решта зафіксованих спостерігачами станом на 16:00 порушень є поодинокими і не можуть суттєво вплинути на результати волевиявлення громадян.

Короткий URL: http://alter-idea.info/?p=8246

Добавил: Дата: Окт 25 2015. Рубрика: Новости. Вы можете перейти к обсуждениям записи RSS 2.0. Все комментарии и пинги в настоящее время запрещены.
Loading...
Загрузка...

Комментарии недоступны
Загрузка...


Карта сайта
Войти | Дизайн от Gabfire themes