Тіллерсон: США можуть відмовитись від вимоги дотримання Росією Мінських угод

Держсекретар Сполучених Штатів Рекс Тіллерсон офіційно заявив, що США можуть відмовитись від вимоги про дотримання Росією Мінських угод з метою покласти край конфлікту в Україні. Також він підкреслив, що адміністрація не хоче бути в «наручниках», якщо Москва і Київ врегулюють спір іншим шляхом.

Тіллерсон про Мінськ alter idea

Таку заяву Тіллерсон зробив в Сенаті напередодні прийняття більш жорстких санкцій проти Москви за її роль в україно-російському конфлікті. Як відомо, двопартійна група сенаторів ще на початку тижня досягла компромісу по законопроекту, який розширює санкції, запровадженні в 2014 р. Ця угода передбачає введення спеціальних правових механізмів, які не дозволяють президенту послабити або скасувати санкції без схвалення Конгресу.

Тіллерсон додав, що адміністрація хоче гнучкості у «питанні Мінськка», а також має намір активізувати або послабити санкції проти Росії в залежності від того, як будуть складатися відносини між Москвою та Вашингтоном. Він підкреслив, що бачить проблему України окремо від доказів втручання Росії у вибори США.

«Цілком можливо, що уряд України і уряд Росії можуть прийти до задовільного вирішення через якусь структуру, крім Мінська, але це дозволить досягти цілей Мінська, які ми прагнемо», — сказав Тіллерсон на слуханнях в середу.

«Таким чином, наша обережність, я не хотів би, щоб ми були прив’язані  наручниками до Мінська, якщо з’ясується, що сторони вирішили залагодити конфлікт через різні угоди».

Таке зауваження Тіллерсона викликало безліч зауважень з боку сенаторів. Зокрема, з боку представника штата Нью-Йорк демократа Еліота Енгеля:

«Я відчуваю, що ви говорите, але я не погоджуюсь, тому що я вважаю, що єдине, що Росія розуміє, — це жорстка розмова, і якщо вони (росіяни. – Alter Idea) думають, що ми якось готові послабити санкції, перш ніж вони виконують Мінські домовленості і віддадуть Крим, я думаю, це буде тільки заохочувати Путіна продовжувати знущання над Україною, — підкреслив Енгель. — І хто знає, де він вдарить наступного разу».

Кількість загиблих за більш ніж три роки україно-російської війни перевершила 10000 людей, останні два тижні час від часу йдуть бої по всій лінії фронту. За даними Організації Об’єднаних Націй, з лютого по травень кількість жертв війни виросла на 48% в порівнянні з попереднім звітним періодом по 16 лютого. За експертними оцінками, загострення бойових дій буде відчуватися до жовтня-листопаду 2017 року.

Разом із тим заява Тіллерсона демонструє трансформацію попередньої позиції Держдепу, яка була озвучена на зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в Брюсселі в березні цього року. Тоді Тіллерсон наголосив, що США не послаблять санкції проти Росії за умови невиконання Кремлем своїх зобов’язань по Мінську.

У той час, він подякував Німеччині і Франції за зусилля щодо пошуку рішень для України.

«Ми будемо продовжувати підтримувати їх роботу, щоб прискорити реалізацію Мінських угод, — в той же час додав Тіллерсон, — ми будемо продовжувати слідкувати за дотримуванням Росією своїх зобов’язань».

Що стосується ролі Росії в президентських перегонах в минулому році, то Тіллерсон погодився «з почуттям, яке було передано кількома членами з обох сторін (демократів і республіканців. – Alter Idea), що Росія повинна бути притягнута до відповідальності за втручання у вибори в США».

Слід також зазначити, що така позиція Держдепу цфлком укладається в логіку Адміністрації Трампа: на першому місці бізнес, тобто перемовини, на другому — політика, тобто міждержавні угоди. Іншими словами, або американці не розуміють, що відбувається в Україні, або продовжують звітувати Путіну: ми ж хотіли, але нам не дозволили! І все це на фоні ймовірного запуску процедури імпічменту.

Короткий URL: http://alter-idea.info/?p=22161

Добавил: Дата: Июн 15 2017. Рубрика: Новости. Вы можете перейти к обсуждениям записи RSS 2.0. Все комментарии и пинги в настоящее время запрещены.
Loading...
Загрузка...

Комментарии недоступны
Загрузка...
Погода
Карта сайта