Україна перебудовується на європейські ринки – інфографіка

Україна перебудовується на європейські ринки інфографікаПісля революції 2013-2014 рр. у зовнішньоекономічних відносинах Україна стала швидко переорієнтуватися з російського ринку на європейський.

Якщо у 2010-2013 роках частка РФ в експорті з України приблизно дорівнювала або дещо перевищувала частку країн Європейського союзу, то в 2014-2015 роках частка РФ в українському експорті знизилася, в той час як частка ЄС – зросла.

При цьому, в 2015 році тенденція до скорочення російського напрямку експорту продовжилася і частка РФ в загальному потоці товарного експорту вперше склала менше 15%.

Джерело: Державна служба статистики

Водночас, у 2014 році, незважаючи на істотне падіння сукупних обсягів експорту, експорт в ЄС навіть трохи зріс, за рахунок чого частка ЄС в українських експортних потоках істотно збільшилася. І навіть якщо за підсумками 2015 року постачання в ЄС в абсолютному обсязі, на тлі серйозних економічних потрясінь першої половини року, тимчасово не знизяться, їх частка в сукупному експорті, судячи з тенденцій, продовжить рости.

Фактично, можна говорити про швидку переорієнтацію України з російського ринку на європейський.

Джерело: Державна служба статистики

Таку переорієнтацію можна тільки вітати. Європейський ринок – набагато більш конкурентний і якісний, ніж російський, а також він у багато разів більший за обсягами. Нарешті, на відміну від російського, європейський ринок не політизується і українських виробників там не чекають раптові заборони на постачання тієї чи іншої продукції.

Джерело: Heritage Foundation, Doing Business

Водночас, економічне зближення з ЄС поки не вилилося в трансформацію ділового та інвестиційного клімату, якої так потребує Україна. Різноманітні виміри якості бізнес-клімату в Україні поки що не показують кардинальних поліпшень у порівнянні з попередніми часами.

Втім, процес запозичення з Європи інституцій і суспільного устрою, що формують діловий клімат і які є справжньою причиною процвітання європейців – ніде не був швидким. І навіть сусіди України, такі як Польща чи Угорщина, що почали його набагато раніше, також досі не наздогнали Західну Європу за рівнем розвитку. Європейські інвестиції, торгівля і зближення товариств поступово підтягують рівень розвитку цих країн.

Є всі підстави очікувати, що подібним чином вони будуть підтягувати Україну. Яка, завдяки інтеграції з ЄС, можливо, вперше за останні десятиліття отримала реальний шанс на успішний розвиток.

Короткий URL: http://alter-idea.info/?p=9054

Добавил: Дата: Ноя 23 2015. Рубрика: Экономика stand by. Вы можете перейти к обсуждениям записи RSS 2.0. Все комментарии и пинги в настоящее время запрещены.
Loading...
Загрузка...

Комментарии недоступны
Загрузка...


Карта сайта
Войти | Дизайн от Gabfire themes