Українські «біженці» в РФ: ні житла, ні соціальної допомоги, ні людського ставлення

За інформацією російського видання «Комерсант», пунктів тимчасового розміщення для громадян України, які виїхали в Росію в результаті збройного конфлікту в Донбасі, стало менше в п’ять разів за останні півроку: на початку 2016-го їх були 252, але у вересні залишилося 56. Тимчасове притулок в Росії отримали всього 300 тис. громадян України (за офіційною оцінкою, ця цифра на 115 тис. осіб більше), а статус біженців є у 275 вихідців з цієї країни. Представникам цих категорій мігрантів припадає частіше стикатися з проблемами в працевлаштуванні та забезпеченні житлом, ніж звичайним трудовим мігрантам. З аналогічними проблемами вимушені переселенці із зони конфлікту і в Україні.

Крім того, за останні шість місяців закрилося близько 200 пунктів тимчасового розміщення (ПВР). Якщо ще в на початку 2015 року в російських регіонах діяли 576 ПВР, то через рік їх число скоротилося до 252, а у вересні 2016 року їхня залишилося 56. Зараз в них проживають 675 осіб. Такі пункти продовжують працювати в 29 суб’єктах, і 34 з них розміщені в ЦФО. 

Голова комітету «Громадське сприяння», правозахисник Світлана Ганнушкіна вважає, що закриття більшої частини ПВР передчасно, необхідність в них існує до цих пір. «Багато ПВР закривали з шумом, людей виганяли на вулиці, вони скаржилися, — пояснила вона» Комерсант «.- Адже якщо не буде необхідності, люди і самі підуть». «Українські громадяни постійно до нас звертаються, втрачають роботу, житло. Хтось шукає гроші на повернення. Одна громадянка України з Донецька з дитиною, наприклад, звільнилася з російської в’язниці, куди їй подітися, абсолютно незрозуміло», — розповіла Світлана Ганнушкіна.

Короткий URL: http://alter-idea.info/?p=15198

Добавил: Дата: Сен 15 2016. Рубрика: Новости. Вы можете перейти к обсуждениям записи RSS 2.0. Все комментарии и пинги в настоящее время запрещены.
Loading...
Загрузка...

Комментарии недоступны

Загрузка...
Карта сайта
Войти | Дизайн от Gabfire themes