ЄС домовився про кібердипломатію

Весь світ нарешті розглядає кібератаки як глобальну загрозу – адже список гучних нападів в мережі поповнюється щодня. Свіжими прикладами можна вважати атаки на енергосистему України і кіберманіпуляціі під час виборчої кампанії в США.

кібердипломатія alter idea

Єврокомісія публікує новий звіт про майбутнє кібербезпеки на континенті – і висновок документа очевидний: необхідний більш потужний захист, пише EUobserver.

Звичайно, почати слід з оновлення програмного забезпечення і установки актуальних антивірусів – але цього недостатньо. Хакери завжди знайдуть спосіб обійти захист. Важливо розуміти, що кіберзахист – це не тільки технічні заходи, але перш за все політика, безпосередньо пов’язана з міжнародним і стратегічним контекстом.

Тільки державні органи мають достатні фінансові можливості і людські ресурси, щоб розробити ефективну зброю кіберзахисту. На жаль, створення правових рамок для таких процесів під егідою ООН поки не приносить результатів.

19 червня Євросоюз виступив з цікавою ініціативою: він почав розвивати «інструментарій кібердіпломатіі» – загальний правовий регламент ЄС у відповідь на кіберзлочини. Передбачається, що крім виразів глибокої заклопотаності і нот послам держав, які приховують хакерів, інструментарій включатиме політичні та економічні санкції.

Разом з тим, ЄС доведеться знайти рішення для наступних ключових проблем.

  • Перша – різні країни Євросоюзу в різному ступені готові до відбиття кібератак.
  • Друга – домовитися, на якому етапі дипломатичні інструменти слід відкласти в сторону, застосувавши медіа-заходи, економічні санкції або навіть військові операції.
  • Третя – мати політичну волю застосувати загальні інструменти, якщо під удар хакерів потрапила лише одна країна ЄС.
  • Четверта – розглядати кібероперації як зброю гібридної війни, з якою зіткнулася вся Європа.
  • П’ята – домогтися точності у визначенні хакерів і зборі доказової бази проти них.

Короткий URL: http://alter-idea.info/?p=22856

Добавил: Дата: Июл 17 2017. Рубрика: Новости. Вы можете перейти к обсуждениям записи RSS 2.0. Все комментарии и пинги в настоящее время запрещены.
Loading...
Загрузка...

Комментарии недоступны
Загрузка...


Карта сайта
Войти | Дизайн от Gabfire themes