Завершення епохи центробанків

Засновник інвестиційної компанії Bridgewater Associates Рей Даліо заявив, що світова економіка не тільки пройшла через делеверідж (скорочення боргових навантажень), але й зробила це «красиво».

Рей Даліо alter idea

Рей Даліо

Два роки тому в McKinsey довели, що це помилкове переконання: минулого тижня такий висновок підтвердив МВФ, коли з’ясувалося, що світовий борг досяг рекордних $ 217 трлн, або 327% сумарного ВВП.

світовий ВВП alter idea

Також аналітики з Citi Matt King показали, що за відсутності попиту на кредити в приватному секторі у центробанків не залишається вибору, окрім як вливати трильйони в економіку і ринки.

приватні публічні борги alter idea

І тепер, замінивши одну помилку іншою, глава Bridgewater Associates написав статтю, в якій він зазначає, що оскільки епоха «чаші з пуншем» закінчується — епоха, яка зробила хедж-фонд Даліо найбільшим в світі і його самого одним з найбагатших людей, — він хотів би скористатися можливістю і «подякувати главам центробанків», які були «за незрозумілої причини недооцінені», хоча їх агресивна політика «успішно привела до красивого делеверіджа».

Вони з усіх сил намагалися надрукувати «нові» гроші на суму $ 20 трлн? Ось це дійсно новина.

Проте можна зрозуміти, чому Даліо хотів би подякувати «їм»: він не був би тим, хто він є, і його фонд, безумовно, не існував би сьогодні, якби не згадані глави центробанків, які прийшли врятувати неплатоспроможну фінансову систему США , пожертвувавши середнім класом і залишивши цілі покоління з неоплаченими боргами.

Проте ті, хто вже точно обійдеться без подяк главам центробанків, — це сотні мільйонів людей у всьому світі, які не працювали б на одній або декількох роботах в свої пенсійні роки, якби грошово-кредитна політика не знизила дохід від їх заощаджень до нуля, оскільки ці ж «недооцінені» глави центробанків створили три міхура поспіль.

Фактично суть листа Даліо полягає в тому, що епоха центральних банків завершилася.

Даліо вторить Йеллен: «Найближчим часом не варто чекати великого боргового міхура». При цьому він подякував регуляторам за те, що вони впоралися з проблемою. Тобто впоралися, але не до кінця? Хоча потім він поблажливо додає, що криза станеться, але «не в нашому житті». Тобто слово в слово те, що раніше озвучив голова ФРС, який прогнозує економічний колапс мінімум через 20-30 років.

Однак він принаймні розуміє, що настає «велика стиснення». А Даліо лише знає, як вміло переміщатися по ринках капіталу, коли поруч немає центробанків.

 

Короткий URL: http://alter-idea.info/?p=22702

Добавил: Дата: Июл 7 2017. Рубрика: Экономика stand by. Вы можете перейти к обсуждениям записи RSS 2.0. Все комментарии и пинги в настоящее время запрещены.
Loading...
Загрузка...

Комментарии недоступны

Загрузка...
Карта сайта
Войти | Дизайн от Gabfire themes