Меню

ДБЖ для серверів

У будь-якому випадку, для виконання своєї роботи сервер повинен функціонувати постійно. Неполадки електричної мережі: скачки, підвищений або знижена напруга, відсутність її в мережі зовсім - все це може вивести обладнання з ладу або привести до некоректного завершення роботи з втратою важливих даних. Уникнути цієї ситуації допомагають джерела безперебійного живлення, які не тільки стабілізують вхідну напругу в мережі, але і можуть деякий час підтримувати працездатність сервера при повній її відсутності.

Великий вибір ДБЖ для серверів, компютерів, котлів і іншого за ссилкою https://prel.prom.ua/g653550-dzherela-bezperebijnogo-zhivlennya

При експлуатації будь-якого серверного та телекомунікаційного обладнання доцільно застосовувати комплекс заходів щодо захисту від різних негативних впливів: як мережевих (віруси, хакерські атаки і т.п.), так і фізичних (перегрів, механічне пошкодження, вологість і т.д.). Повноцінна фізична безпека IT-апаратури також неможлива без системи резервного електропостачання, яка найбільш часто організується на основі ДБЖ.

У зв'язку з "великою відповідальністю", яка покладається на серверні ДБЖ, до них пред'являють особливі вимоги, такі як топологія, потужність, ємність акумуляторів, наявність байпаса і інші.

Розрізняють 3 основних топології побудови схем джерел безперебійного живлення: online, line-interactive, off-line.

Серверні системи, які обслуговують велику кількість користувачів, мають високу потужність у порівнянні з персональними комп'ютерами. Це обумовлює використання потужних ДБЖ для їх захисту. При виборі ДБЖ слід мати до 30% запасу потужності для компенсації пускових струмів і надійного забезпечення енергією.

  • - Джерела безперебійного живлення потужністю до 500 ВА підійдуть для живлення домашніх і невеликих корпоративних систем, що складаються з одного сервера.
  • - ДБЖ потужністю до 1500-2000 ВА підійдуть для забезпечення безпеки виробничих, серверних систем, що складаються з декількох пристроїв.
  • - Бесперебійники от 3000 ВА і вище призначені для живлення великих серверних станцій, обладнання провайдерів, телекомунікаційного обладнання і складаються з великої кількості серверів корпоративних систем.

бесперебойники

Крім стабілізації напруги джерела безперебійного живлення служать для резервного живлення від акумуляторів в разі відсутності напруги в мережі. При роботі з навантаженням близько 70% ДБЖ на внутрішніх акумуляторах можуть підтримати працездатність протягом 10-20 хвилин, в залежності від моделі.

Частіше за все це досить для коректного завершення роботи обладнання. Чим менше потужності ДБЖ задіяно для живлення навантаження, тим більше часу автономного живлення він в змозі забезпечити. Це ще один плюс великої потужності.

Моделі ДБЖ для сервера відрізняються від "домашніх" пристроїв можливістю підключення додаткових акумуляторних блоків.

Ця можливість особливо затребувана, коли потрібно забезпечити тривалу безперебійну роботу обладнання або дочекатися запуску резервного джерела електропостачання, наприклад, дизельного генератора.

Для обслуговування ДБЖ без відключення живлення служить механізм байпаса (by-pass). Електрика направляється в обхід ДБЖ, що дозволяє замінити акумулятор або навіть весь бесперебійник не знеструмлюючи навантаження.

Розрізняють електричний і механічний байпас. Електричний байпас автоматично спрацьовує при перевантаженні або поломки ДБЖ. Механічний байпас дозволяє вимкнути бесперебійник з мережі вручну для сервісного обслуговування та заміни.

Багато моделей джерел безперебійного живлення для сервера випускають в баштовому і стоєчному варіантах компонування.

Баштовий варіант підійде при використанні одного пристрою. Якщо ж для захисту потрібно підключати кілька безперебійників, їх встановлюють в спеціальні стійки.

Стійки економлять місце, скорочують плутанину проводів і полегшують процес обслуговування, надаючи зручний доступ до обладнання.

Для установки в стійку, а в деяких випадках і в вежу, в комплекті йдуть спеціальні напрямні рейки і власники.

Однією з зручних функцій ДБЖ для сервера є можливість віддаленого управління.

Серверні ДБЖ підтримують кілька засобів комунікації: від звичайних USB підключень до підключення по мережі. За допомогою мережі пристрій передає інформацію про стан і зарядці батарей, підключеної навантаженні і режим використання.

Дистанційна комунікація дає можливість налаштовувати і управляти одним або всіма ДБЖ, підключеними до серверів.

Існують різні шаблони поведінки при позаштатних ситуаціях: завершення роботи, максимальна автономна робота. Деякі моделі безперебійників дозволяють сегментувати навантаження і відключати або запускати її по порядку. Це дає можливість при відключенні живлення автоматично знеструмлювати другорядну навантаження, продовжуючи час автономної роботи основного устаткування.

Зовнішній інтерфейс ДБЖ теж важливий показник. Для швидкого зняття показників стану батарей, потужності підключеного навантаження, режиму роботи та іншої інформації на лицьовій панелі ДБЖ часто присутні світлові індикатори. Індикація сприяє швидкому отриманню інформації про стан системи, що включає велику кількість приладів.

Наявність РК екрану дає можливість налаштовувати ДБЖ в ручному режимі.

При необхідності підтримувати навантаження величезної потужності або забезпечити автономну роботу протягом декількох годин ІБП для сервера можна об'єднувати в паралельні кластери, що працюють в єдиній системі. Така можливість дозволяє оператору налаштувати всі ДБЖ для вирішення єдиного завдання.

Стаття написана за підтримки ресурсу prel.prom.ua

Добавил: Alter Idea Дата: 2018-10-12 Раздел: Ваши товары