Меню

Історіографічні інновації: тепер Росія веде свою історію не від Києва, а від Дамаска

«У неділю ввечері, під час появи в прайм-тайм на політичному ток-шоу, російський депутат Семьон Багдасаров запропонував цікаву інтерпретацію національної історії. Він заявив, що коріння російської цивілізації знаходиться у Сирії. І без цієї країни не було б Русі. «Це наша земля. Це наші святі місця», - стверджував Багдасаров. Під команду зі студійних підказчиків у студії аудиторія йому гучно аплодувала, а ведучий шоу зробив ремарку: «Думаю, що у нас є новий лозунг!». За останній тиждень російські літаки нанесли десятки авіаударів по позиціях повстанців у Сирії і пошук лозунгу, який міг би виправдати цю військову місію виявився важким навіть для непереконливої кремлівської пропаганди, не кажучи вже про довірливість її аудиторії. Порівняно з війною в сусідній Україні, яку Москві не було важко видати як захист «традиційно російських земель», втручання у Сирії несе все більше проблем для пропаганди», - пише Саймон Шустер у The Time

«Росія завдала серії ударів по групам бойовиків, яких підтримувало Центральне Розвідувальне Управління. Це дає підстави вважати, що ці дії Москви були навмисними», - сказав один із представників американської влади газеті The Wall Street Journal. «За словами одного із повстанців, серед перших мішеней Росії була так звана група «Таджаму аль-Ізза» в провінції Хама. Перший удар по ній було завдано 30 вересня в 9 годин ранку, а згодом ще за 3 дні росіяни завдали 17 ударів. За даними командира угруповання, 25 бійців було поранено. Деякі з них отримали підготовку від ЦРУ. У перший же день 4 авіаудари були нанесені по штаб-квартирі цього угруповання».  

Волтер Пінкус оцінює у The Washington Post економічні наслідки для Росії війни в Сирії: «Падіння цін нафту плюс санкції США та ЄС через захоплення Путіним Криму та військового вторгнення на схід України знизять російське ВВП у цьому році на 3 відсотки. Міністр фінансів Росії вже запропонував зменшити на 5 відсотків трирічний план з підвищення пенсій. І це в той час, коли рівень інфляції в країні вже перевищив 15 відсотків. Як не дивно, але саме Дональд Трамп став єдиним кандидатом у президенти США від республіканців, який дав точний прогноз у програмі «Зустріч з пресою» на телеканалі NBC. «Я не просто виправдовую Путіна. Але самі побачите, що він там загрузне. Він витратить там купу грошей і благатиме про те, щоб йому дали змогу піти звідти».

«Путінська п’єса в Сирії має паралелі з Україною та базується на ненависті до революції», - повідомляє CNN. «На посаді офіцера КДБ у Дрездені в 1989-му році Путін бачив падіння НДР. Він бачив, як російський союзник в Україні Віктор Янукович втік під час протестів на Майдані. У Путіна глибока ненависть до «так званих кольорових» революцій, які він вважає інспірованими Заходом. Для Путіна протестуючі на Майдані були «терористами». Для Асада всі повстанці в Сирії є «терористами». Тому коли Асад сказав минулого року російському дипломатові, що він не Янукович і буде триматись до останнього, ця пісня, можливо, зачепила кремлівську душу».

Джерело: hromadske.tv

Добавил: Alter Idea Дата: 2015-10-07 Раздел: Блог-пост