Меню

Як куплялися голоси виборців у Кременчуці

Кременчуцькі правоохоронці не можуть припинити процес купівлі голосів виборців під час голосування. Однак про те, що у нашому місті діє сітка купівлі голосів, яка раніше працювала на нардепа Шаповалова, а тепер голоси купують для кандидата в мери  Малецького – знають всі.

Про те, що всі вже п’ять років поспіль все знають, але зробити нічого не можуть, репортеру розповіли наші правоохоронці.

«Їх, покупців голосів, ніяк взяти на гарячому. Якщо слідкувати за проходженням коштів, то ми тут нічого не отримаємо, бо це готівка – «чорний нал», який у місті не обліковується хоча ми знаємо звідки ця готівка йде. .

Ми знаємо скільки платять за один голос й такі пропозиції у вигляді повідомлень СМС у нас є. Але в самих повідомленнях немає номера відправника, і якщо навіть брати дані з телефонної станції, то ми побачимо лише квартал, з якого ці повідомлення розсилаються. А як у житловому кварталі вирахувати тих, хто купує голоси серед тисяч людей», - пояснює причину неможливості припинити у місті купівлю голосів виборців співрозмовник репортера.

Інше, про що говорить правоохоронець – достатньо відомо – звідки ця база потенційних продавців голосів, яким пропонують продати своє право на волевиявлення. Покупці голосів з молодої команди користуються даними наших соціальних служб, однак й в цьому випадку правоохоронці теж безсилі.

Тож єдине, що нам, кременчужанам які свої голоси продавати не хочуть,  сьогодні залишається – так це лише міркувати. Тож поки «бригада» купує голоси – всі обговорюють їх вартість. Тож, якщо ще три роки тому голоси у Кременчуці купували за 800 гривень (400 до голосування і 400 після) то нині вартість голосу на виборах зменшено вдвічі. Єдине, де зменшення майже не відбулося – так це оплата «праці» сотників та десятників. І мова тут про 2 та 3 тисячі гривень оплати, яка залежить від кількості виборців у контрольованому районі Кременчука.  

Джерело

Добавил: Alter Idea Дата: 2015-11-09 Раздел: Блог-пост