Меню

Ставлення українців до АТО і дій української влади

Колапсу в економіці українці бояться майже так само сильно, як повномасштабної війни. Такими є дані соціологічного опитування, проведеного дослідницькою компанією Ю.С.С. (USS Research). Суспільні ризики, яких більше всього побоюються українці, очолює широкомасштабна війна – вона страшить 65,7%. Майже стількох же лякає колапс в економіці (62,4%). На третьому місці – холодна зима, в контексті відсутності російського газу цей ризик у переліку вказали 56,3% опитаних.

Опитування проводилося з 26 серпня по 1 вересня в усіх регіонах України за винятком Криму, Луганської області та районів Донецької області, охоплених військовими діями. За окремою програмою було опитано людей, вимушених переселились із зони бойових дій в інші регіони. Кількість респондентів – 1820 осіб у віці від 18 років. Похибка дослідження становить не більше 2,6%.

Абсолютна більшість опитаних – майже 71% – вважають, що Україна повинна бути єдиною і неподільною. Понад 11% респондентів уже попрощалися з Кримом і готові погодитися з його відділенням. Відносно Донецької та Луганської областей відділення допускають 7,2% опитаних. Згодні на автономію Галичини 5,3%. Найменше опитаних готові розлучитися з Одесою – таких лише 1,5%.

рис 1-min

Воювати на сході до переможного кінця готові трохи більше за третину респондентів. При цьому за мир виступає абсолютна більшість – 58,2%. Експерт у міжнародних відносинах, дипломат Олег Волошин заявив, що за мирне врегулювання ситуації виступає дедалі більше людей, і ця позиція набиратиме обертів. На його думку, військова риторика останніх місяців стрімко втрачає свою популярність. Зміні настроїв у суспільстві на менш радикальні сприяла позиція країн Заходу, які наполягають на мирному вирішенні конфлікту. «Дедалі більше країн пропонують шукати внутрішній компроміс для припинення війни. Тому час непримиренних, тих, хто прагне перемоги у війні за всяку ціну, йде в минуле», – переконаний голова Інституту української політики Кость Бондаренко.

Рис 2-min

Беззастережно підтвердити правоту української влади в конфлікті на Донбасі готові 45%. А ДНР і ЛНР підтримують 17,4%. Чверть опитаних схиляються до того, що неправі обидві сторони.

Симпатію до президента почуває приблизно половина опитаних. Відносно дій уряду негативних думок більше: «в основному не підтримують» і категорично не підтримують «команду камікадзе» майже 70% опитаних.

Рис 3-min

Цікаво, що попри те, що дострокові парламентські вибори подаються як відповідь на запит суспільства, більш ніж 42% не вірять у те, що оновлення складу Верховної ради може поліпшити ситуацію в країні. При цьому 38% опитаних побоюється, що розпуск парламенту лише посилить кризу в країні.

Джерело: Forbes

Добавил: Alter Idea Дата: 2014-09-06 Раздел: Блог-пост