Меню

В Раді сталася бійка - депутати не сприйняли заяви Яценюка 9 тисяч корумпованих суддів

В Раді сталася чергова бійка, в ході якої дісталося і прем'єру, і депутатам від БПП.

В принципі, доповідь Яценюка під час звіту Уряду за рік роботи проходила в "напруженій атмосфері", як і очікувалося. Критикували всі - і влада, і опозиція. До того ж прем''єр не слухав народних обранців, і депутати фактично ігнорували голову кабміну.

Однак драку фактично спровокував Дмитро Лубінець (БПП), який обирався в Донецькій області, округ № 60. І сам Яценюк, "зневажливо" поставившись до депутатського корпусу.

Все почалося з того, що Арсеній Яценюк зазначив: "Хто приймає остаточний вердикт? Суди. Тому я зветаюсь до вас, щоб кожний виконував свою роботу. Ви так само , як народні депутати України, не ведете слідство, не підписуєте вироки судів і не маєте компетенції по тому, щоб когось запроторити за грати. Питайте мене за те, за що я відповідаю - за дерегуляцію і зменшення корупції в державному секторі. Це зменшення кількості чиновників, так і кількості дозвільних документів і зменшення цих процедур. Ми на 50% це скоротили. Ми скоротили кількість чиновників. Ми передали низкуфункцфй по реєстрації безпосередньо на місця. Ми розкрили всі державні реєстри. Ви можете отримати будь-яку інформацію по будь-якому чиновнику з приводу того, чим він володіє, що він має, де він живе і які на нього активи зареєстровані. 

Другий блок питань - це державна служба. Я вам дякую за те, що ви проголосували за закон про державну службу. Але всі чудово усвідомлюєте, що внаслідок популізму, що був також в стінах цього парламенту, коли поставили заробітну платню депутати на руки 4900 грн. отримають. І так само міністри. Ну хто повіре, що за 4900 грн. з народу живе український політикум?

Так само: як можна побороти корупцію, якщо середня заробітня платня в державному секторі складає 2000 грн? Чи на миниці, чи в Державній фіскалній службі? Тому другий блок питань і це необхідно визнати: піднятеттє тя заробітних плат у державному секторі. Саме для цього з нашими європейськими партнерами ми провели дискусію про те, щоб вони сформували... додатковий фонд виплати заробітних плат. Але під конкретну стратегію реформування державної служби.

Треттє - я відповідаю за те, щоб провести реформування в Державній фіскальній службі. І там дійсно є корупція. І ви це знаєте. І ви, і я це знаю. Це митниця і податкові інспектори. На першому ми скоротили на 30% кількість працівників Державної фіскальної служби. Зараз ми йдемо по шляху того, щоб скоротити кі клькість інспекцій. В проекті Податкового кодексу ми пропонуємо народним депутатам України ліквідувати податкову міліцію і демілітаризувати її. І створити європейську службу фінансових розслідувань. Далі - державні компанії. Колеги, я вас прошу уже рік: будь ласка, приймить законодавство про приватизацію, зробить це. Дайте можливість продати ті державні компанії, які залучать інвестиції, які створять додаткові робочі місця і які позбавляться, накінець-то, політичного впливу, в тому числі і шановних фракйій, які знаходяться в цій парламентській залі. І цю роботу як голова уряду по боротьбі з коруцпцію я буду виконувати. І прошу, щоб новостворені органи, для яких ми знайшли фінансування. Уряд теж свою роботу зробив. Це і фінансування Антикорупційного бюро, і фінансування всіх новостворених органів, щоб вони виконували свою роботу". Остання реплика явно стосувалася у бік депутатів, які, на думку Яценюка, свою роботу не виконують."І проведіть судову реформу. Замініть 9 тисяч корумпованих судей. І створить нову судову систему" - закінчив свій виступ прем'єр.

Після чого слово взяв Дмитро Лубінець."Арсений Петрович, ну хочу всем депутатам подтвердить, что юридически это не отчет правительства. Если б это был отчет, то 15 дней назад мы получили бы его в письменном виде... Арсений петрович, я злесь, я здесь!... Мы получли бы его в письменном виде, и все министры отчитались бы в профильных комитетах. а так у нас особая пятница и лично вы выступаете перед народными депутатами..."

Після чого послідувало питанння про ДТЕК з явним лобістським підтекстом. Але ніхто нікого вже не слухав. Член фракції БПП Барна же рушив до трибуни, почав бити Яценюка квітами, які предназначалия  Миколі Томенку. В хід пішли кулаки, тяганина. Заварилась каша.Уряд не слухав депутатів. Депутати не слухали уряд....

Добавил: Alter Idea Дата: 2015-12-11 Раздел: Блог-пост