Меню

Про що домовились у Мінську

Українська делегація в Тристоронньої контактній групі наполягає, що без припинення вогню неможливо будь-яке рішення політичних, гуманітарних та економічних питань.

Перша зустріч Тристоронньої контактної групи щодо мирного врегулювання ситуації на сході України в 2016 році відбулася 13 січня. Як повідомила на своїй сторінці в Facebook Дарія Оліфер, прес-секретар представника України, екс-президента Леоніда Кучми, під час зустрічі сторони домовилися про наступне.

Припинення вогню

Повне і беззастережне припинення вогню на Донбасі залишається першочерговою умовою.

"Українська сторона з великим жалем констатує: режим тиші, який повинен був бути на Донбасі під час святкування Різдва Христового та Нового року, так і не став реальністю", - зазначила Оліфер.

Без припинення вогню неможливо ані проведення розмінування, ні рішення політичних, гуманітарних та економічних питань, тому Україна підтримала ініціативу представника Росії Бориса Гризлова про оголошення режиму тиші, який повинен розпочатися негайно.

Обмін полоненими

За ініціативою України сторони дійшли взаємної згоди: найближчим часом буде звільнено понад 50 осіб з обох сторін. У першу чергу, обміняють поранених, важкохворих та жінок.

Українська сторона наполягає, щоб міжнародні гуманітарні організації допустили до осіб, які перебувають у в'язницях на непідконтрольною Україні частини Донбасу. Крім цього, представників Міжнародного Червоного Хреста повинні допустити до українських громадян, які незаконно утримуються в окремих районах Донецької та Луганської областей.

"Представники окремих районів Донецької та Луганської областей неодноразово обіцяли це зробити, але поки не виконали своїх зобов'язань", - зазначила Оліфер.

Політична складова

Українська позиція незмінна: вибори на окупованих територіях повинні пройти за українськими законами, стандартам ОБСЄ та за участю українських партій та ЗМІ.

Економічна складова

На Донбасі триває відновлення залізничної інфраструктури, а також систем енергопостачання. Також вдалося знайти механізм погашення заборгованості за воду перед українськими підприємствами в окремих районах Луганської області відповідно до українського законодавства і з урахуванням гарантій російської сторони про погашення заборгованості.

Добавил: Alter Idea Дата: 2016-01-13 Раздел: Блог-пост