Меню

Внесення змін до Конституції призведе до розпаду України - думка

13 січня в Мінську відбулися чергові переговори з врегулювання конфлікту на Донбасі. Тристороння контактна група дійшла згоди найближчим часом звільнити більше 50 полонених з обох сторін. Також домовилися про новий режим тиші. Представник України у політичній підгрупі Роман Безсмертний вважає, що Мінськ-3 вже запущений. Оскільки навіть половина домовленостей другого Мінську не виконані. На думку українського дипломата Богдана Яременка, Путін і не збирався виконувати Мінські домовленості. У той же час для України їх виконання - це визнання поразки у війні.

Чому не виконані домовленості Мінська-2? - Росіяни брали участь в Мінських переговорах, щоб досягти політичними заходами того, чого не змогла отримати війною. Також у Мінську Путін прагнув легалізувати свої військові досягнення, які мав на той момент. Він і не збирався виконувати Мінські домовленості. Ці переговори є лише засобом прикриття збройної агресії проти України. Єдина зміна в діях Росії полягає в тому, що зараз вона воліє політичні методи у війні проти України. А не військовим. Її мета не змінилася. Вона намагається досягти свого результату. Це розвал України як держави, придушення волі України до опору і незалежного мислення.

Чим для України не вигідні Мінські домовленості?

- Для України виконання Мінських домовленостей - це капітуляція і визнання військової поразки, якої насправді не було. Вікторія Нуланд (уповноважена Дердепартаменту США з питань Євросоюзу) та представники іноземних посольств здійснювали тиск на Україну. Переконували український дипломатичний корпус в необхідності голосувати за зміни до Конституції. Те, що ці зміни так і не були проголосовані, відображає волю учасників політичного процесу в Україні. Тобто це означає, що немає суспільного консенсусу з цього питання. Українське суспільство в переважній більшості виступає проти Мінських домовленостей, як форми врегулювання Україна-Російського конфлікту. Якщо зміни до Конституції будуть прийняті, це буде поразкою для України. Тоді ми закріпимо в Конституції воєнної поразки на фронті, якої немає. Це матиме негативний вплив на єдність Української держави. Означати: якщо люди хочуть більше повноважень, мають воювати проти центру. Це погано позначиться на суспільних настроях. Буде створений прецедент того, що війна проти решти України не є кримінальним злочином. А є способом вирішення політичних проблем. Може призвести до розпаду української держави.

Українська влада тягне час і переносить прийняття змін? - Я не думаю, що неприйняттям змін до Конституції українська влада намагається виграти час. Після укладення Мінську-2 Україна щодня мала фіксувати порушення перемир'я і заявляти про відстрочку виконання домовленостей. До тих пір, поки не відбулося б повне припинення вогню. Цього не робилося. Так що Україна не прагнула відкласти. Більше того, президент України досить часто вносив до парламенту законопроекти змін до Конституції, напрацьовані ним. Факти свідчать, що президент і політичні партії, які його підтримують, всякого намагалися виконати домовленості.

Якщо Україна не виконає своїх зобов'язань, які можуть бути наслідки? - Якщо парламент не проголосує зміни до Конституції, політичних наслідків для України ніяких не буде. Тому що це демократія і нормальні демократичні процедури. Зрозуміло, що наші партнери будуть стурбовані, як завжди. Вони не будуть знати, як рухатися далі. Виникне необхідність знайти новий формат рішень, який буде влаштовувати всіх учасників. Той же текст Мінська-2 можна взяти за основу і від нього танцювати в різні боки. Тим більше переговори не припинялися.

Добавил: Alter Idea Дата: 2016-01-14 Раздел: Блог-пост