Меню

Як Київенерго формує свої платежі

Нарешті… Багато киян отримали платіжки за опалення від Київенерго з урахуванням реально «спожитої» теплоти, тобто за показниками теплових лічильників. Треба відзначити, що цифри відверто порадували, бо вартість опалення одного квадратного метра помешкання за грудень становила істотно менше за тариф у 16,14 грн. Також були враховані «переплати» попереднього місяця. Без сумніву, робота Київенерго (теплових мереж) у 2014-15 роках по встановленню теплових лічильників може бути оцінена досить високо. При цьому слід зазначити, що умови у яких виконувалися роботи, були далекі від сприятливих: часто антисанітарний стан підвальних приміщень та подекуди відсутність освітлення. Але таки більшість з запланованих лічильників було встановлено. Тут потрібно нагадати, що були і прикрі неприємності – крадіжки вже встановлених приладів. За останні два роки ця цифра знаходиться в районі сотні. Беззаперечним «лідером» зниклих приладів є Деснянський район (Троєщина), більш детальна інформація з цього приводу міститься на сайті компанії.

Повернемося до наших платіжок і проаналізуємо їх. Для аналізу можна взяти платіжки з типового київського мікрорайону Відрадний, в якому переважає забудова так званими «хрущовками». І так, нам попали до рук платіжки з трьох будинків:

бульвар Івана Лепсе 19

вул. Миколи Василенка 8

проспект Відрадний 14/45

Перші два будинки є тотожні за плануванням - «панельки», а третій – цегляний. Окрім того, відстань від будинку по Івана Лепсе 19 до Миколи Василенка 8 складає дещо більше за 100 метрів – це важливо! Так якими ж виявилися цифри за «теплий» місяць грудень для мешканців цих трьох будинків? Наведемо показники - тобто грн на метр квадратний:

Івана Лепсе 19 - 6,40 грн/м2

Миколи Василенка 8 - 4,73 грн/м2

Відрадний 14/45 - 7,18 грн/м2

Опалення платіжка

Як бачимо відмінність у цифрах є, й вона суттєва!

Перші два будинки є тотожними з точки зору теплового розрахунку. Тобто, розрахункові показники теплових витрат повинні бути однаковими, якщо їх звести до 1 м2 площі помешкання. Таким чином і показники вартості «спожитої» теплоти повинні бути однаковими. Але на практиці вони досить суттєво відрізняються. По перших двох будинках можна зробити висновок, що оселя на Лепсе спожила майже на 24% теплоти більше, ніж на Василенка. При цьому слід звернути увагу на те, що будинки розташовані поруч, тобто температура теплоносія, що «заходить» до будинків з теплових мереж, однакова. Наскільки нам відомо, що масових скарг від мешканців цих будинків з приводу неякісних послуг щодо опалення не було. Тому можна з великою імовірність припустити, що будинок на Лепсе «перетопили». Якщо це перевести на технічну мову, то побачимо надлишкову витрату теплоносія, який, швидше за все, суттєво відрізняється від проектного значення для цього будинку. Тобто маємо явний розбаланс витрати теплоносія на ділянці.

І досить вже «непристойно» виглядає показник будинку по Відрадному, він більше від аналогічного по Василенка на майже 52%. І це враховуючи той факт, що цегляні «хрущовки» вважаться більш «теплими» (мають більший термічний опір, ніж «панельки»).

Так от, з наведених цифр можна опосередковано зробити висновок, що у гідравлічній системі розподілу теплоносія по тепловій мережі існує розбалансування, тобто реальні витрати теплоносія не співпадають з проектними.

Але добре, що не було масових скарг на якість опалення у цих будинках. До речі, на цю тему нещодавно висловився і прем’єр Яценюк. Якщо температура в житлі нижча 18°C, громадяни мають право на перерахунок тарифу, а якщо становить 12°C й нижче, взагалі не повинні платити за рахунками Про це заявив Арсеній Яценюк під час програми «10 хвилин з прем'єр-міністром». Це добре, що влада усвідомлює свою соціальну відповідальність перед громадянами, але чи усвідомлюють громадяни свою персональну відповідальність перед владою? Цікаво було б дізнатися: скільки киян подали заяви на перерахунок платні за «неякісне» опалення? Невелика порада владі, яка у вигляді комісій буде відвідувати помешкання «скривджених»: звертайте увагу на те, чи мало місце втручання у систему опалення (невідповідність типу існуючих опалювальних приладів проектним). Тоді вже позивач може опинитися на місті обвинувачуваного…

Взагалі, було б добре почути думки фахівців з теплових мереж міста про те, як компанія збирається вирішувати проблему неспівпадіння реальних витрат теплоносія у системі з проектними значеннями?

У свою чергу ми обіцяємо повернутися до цієї теми на початку лютого та надати наші погляди з вирішення проблеми з розподілом теплоносія на рівні теплових мереж та окремих будинків.

Добавил: Alter Idea Дата: 2016-01-15 Раздел: Блог-пост