Меню

Хто надає допомогу АТО?

Відповідаючи на запитання «Чи доводилося вам особисто надавати благодійну допомогу військовим та населенню, які потерпають від військові конфліктів у Донецькій та Луганській областях?», 32,5% українців відповіли, що  протягом  травня-вересня вже переказали  свої  кошти на  рахунки української армії.  Про це свідчать дані соцопитування, проведеного спільно Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» і  КМІС з 12 по 21 вересня 2014 року.

Ще 23% громадян скористалися допомогою благодійних фондів та волонтерських організацій, передавши кошти, речі та продукти саме через ці громадські інституції, а 9% взяли участь у магазинних акціях, купивши товари за списками для потреб армії та передавши їх до волонтерів. Особисто допомагають вимушеним переселенцям речами та грошима 7% громадян, а от волонтерством, себто безпосереднім збором коштів, ліків, речей та доставкою їх у гарячі точки, займаються 3% українців.

У демографічному розрізі чоловіки й жінки проявляють свою благодійність майже порівну – якщо 35% чоловіків трохи більше,  ніж жінки (30%), схильні особисто перераховувати кошти на рахунки армії, то передавати допомогу через благодійні фонди більше беруться жінки (24%), аніж чоловіки (20%). Люди з вищою (33%) і спеціальною (33%) освітою допомагають більше, ніж ті, хто має неповну середню (19%). Щодо вікового розподілу, то найбільше благодійників серед тих, кому від 50 до 60 років (41%), а також серед молоді 18–29 років (34,5%).  Відчутно переважає допомога сільського населення – якщо серед городян тільки 28% переказали свої кошти на рахунки армії і 11,5% передали  допомогу у благодійні та волонтерські організації, то серед сільського населення таких  відповідно  – 40% і 46%. Щоправда, участь у магазинних акціях серед  городян вища (12%), аніж  у селян – 3%, що цілком закономірно.А от найвищою доброчинністю  серед регіонів відзначаються  Західний і Центральний, де особисті кошти на армію переказали, відповідно, 47% і 37%. Південь   і Схід дещо відстають – 29% і 18%, відповідно.

Добавил: Alter Idea Дата: 2014-10-21 Раздел: Блог-пост