Меню

Київський патріархат прокоментував декларацію Франциска та Кирила

Українська православна церква Київського патріархату вважає безпідставними та недоречними твердження щодо України у декларації Папи Римського й російського Патріарха Кирила

Про це йдеться в заяві прес-центру Київської патріархії УПЦ щодо даної декларації, передає Еспресо.TV.

У заяві йдеться, що українська церква розчарована окремими пунктами спільної Декларації глав Католицької церкви і Московського патріархату, підписаної 12 лютого 2016 р. у Гавані.

У заяві також наголошується, що для Київського патріархату є неприйнятною практика дипломатії, коли рішення про Україну і українські церковні та суспільні справи "ухвалюють без представників України, ігноруючи їхню думку і позицію".

"На жаль, саме такими є пункти 25-27 декларації. Питання Української греко-католицької церкви (п. 25) не враховує думку і позицію цієї церкви. Оцінки "конфлікту в Україні" (п. 26) повністю ігнорують його головну причину - російську збройну, політичну, економічну та інформаційну агресію проти України, порушення Росією міжнародних угод і норм міжнародного права, окупацію Російською Федерацією Криму і частини Донбасу. Оцінка ситуації у Православній церкві в Україні (п. 27) ігнорує той факт, що причиною її розділення є порушення канонів саме Московським патріархатом", - зазначають у Київській патріархії.

В УПЦ КП також підкреслюють, що причиною війни, яка триває на сході України, є збройна, політична, економічна та інформаційна агресія Росії проти нашої країни. 

"Вжиті у п. 26 формулювання і оцінки щодо подій в Україні є не свідченням правди, а пом'якшеним повторенням формул російської пропаганди, яка нав'язує світові думку про "внутрішню українську кризу", до якої Росія нібито не має стосунку. Від Московського патріарха, який залежить від Кремля, ми не очікували чогось іншого. Але підпис Папи Римського під цими формулюваннями став для багатьох, в першу чергу в Україні, великим розчаруванням", - йдеться з цього приводу в заяві.

У Київській патріархії також висловили сподівання, що в майбутньому при підготовці документів, які стосуються оцінок ситуації в Україні, дипломатія Ватикану як суб'єкт міжнародного права і міждержавних відносин з Україною, братиме за взірець для себе кращі, а не гірші зразки.

  • Нагадаємо, що у п'ятницю очільники двох світових гілок християнства провели зустріч на Кубі, яка стала першою такого роду з XI ст., коли християнство розкололося на східне і західне.
  • Глава Римсько-католицької церкви Франциск і патріарх Московський Кирило у своїй декларації закликали усі сторони конфлікту в Україні до його врегулювання.
  • В Українській греко-католицькій церкві скептично оцінюють зустріч у Гавані Папи Римського Франциска з патріархом Московським Кирилом.

 
Добавил: Alter Idea Дата: 2016-02-16 Раздел: Блог-пост