Меню

Гаранти кліматичної угоди

На земній орбіті невтомно працюють вартові нашої планети — супутники Sentinel, розроблені Європейською космічною агенцією для програми “Коперник”.

Завдання третьої місії, що розпочалася 16 лютого з моменту запуску Sentinel-3А, — здійснення постійного аналізу стану водойм і ґрунтів на Землі.

 Sentinel — це земні посланці у космосі. Це супутники, що тримають руку на пульсі нашої планети. Третя місія надасть нам ширшу картину того, що відбувається на Землі. Знімки будуть трохи нижчої якості, але кількісно їх буде більше. Таким чином ми зможемо здійснювати щоденний моніторинг”, — пояснив Фолькер Лібіґ, директор програми моніторингу Землі Європейської космічної агенції.

Sentinel допоможуть стежити за зміною клімату на Землі, а також за забруднення морів, станом льодовиків та біоактивністю.

“Ми намагаємося зробити те, що колись зробили у галузі метеорології. Тоді ми збудували операційну систему супутників, аби збільшити точність прогнозів. Сьогодні програма “Коперник” має аналогічні цілі, але у галузі довкілля і цивільної оборони”, — розповів Фолькер Лібіґ, директор програми моніторингу Землі Європейської космічної агенції.

“Sentinel-3” оснащений надзвичайно чутливими сенсорами, які дозволять науковцям отримати небачений донині детальний портрет поведінки океанів.

“Тепер ми можемо виміряти рівень Світового океану, а також стежити за такими явищами як Ель-Ніньйо. Технологія, розроблена NASA, дозволить нам аналізувати так званий колір океану — рівень забруднення, цвітіння води. Разом з цим ми зможемо стежити за розростанням метрополісів, зміною стану сільськогосподарських угідь. Ми отримаємо доступ до надточних даних — збільшення рівня Світового океану на міліметровому рівні”, — пояснив Фолькер Лібіґ, директор програми моніторингу Землі Європейської космічної агенції.

Окрім глобальних тенденцій Sentinel-3 цікавитиметься і мікропроцесами на нашій планеті, такими як фотосинтез.

“Ми хочемо зробити внесок у розвиток сільського господарства. Завдяки нашій технології у перспективі ми зможемо робити прогнози щодо рівня врожаїв”, — розповів Фолькер Лібіґ, директор програми моніторингу Землі Європейської космічної агенції.

Новий супутник стане повністю операційним через 5 місяців. Після цього він надсилатиме на Землю зібрані дані щодві доби.

“Усі дані будуть оброблятися моментально. Так, щоб уже через три години вони були у вільному доступі. Тобто використовувати їх зможуть не лише співробітники проекту “Коперник”, а будь-хто. Ви зможете завантажити їх через Інтернет”, — пояснив Фолькер Лібіґ, директор програми моніторингу Землі Європейської космічної агенції.

Дані, отримані завдяки Sentinel-3, допоможуть науковцям стежити за змінами клімату і вчасно бити на сполох. Таким чином, поміж іншого, супутники стануть гарантами виконання кліматичної угоди, підписаної у грудні.

“Ми відповідальні за базу для звітності у рамках кліматичної угоди, тобто ми маємо надавати різним націям необхідні дані для їхніх звітів. Це відбуватиметься щоп‘ять років”, — розповів Фолькер Лібіґ, директор програми моніторингу Землі Європейської космічної агенції.

Кожна місія Sentinel складається з двох супутників, що рухаються за однаковою траєкторією. Sentinel-3B має приєднатися до свого напарника до кінця 2016 року.

Джерело: ua.euronews.com

Добавил: Alter Idea Дата: 2016-02-20 Раздел: Наука и технологии