Меню

Любомир Глузар: необхідно завершити Другий Майдан

Колишній глава Української греко-католицької Церкви єпископ Любомир Гузар критично ставиться до можливості нових революційних процесів в Україні і вважає, що співвітчизникам необхідно докласти максимум зусиль, щоб закінчити почате під час другого Майдану у 2013 році.

“Я знаю, що деякі люди говорять про "третій Майдан", але нічого хорошого про нього я не чув. І я не бачу необхідності в "третьому Майдані". Але я бачу необхідність, щоб був завершений другий Майдан. На мою думку, другий Майдан достатньо продемонстрував нашу гідність, нашу повагу до людської особистості і до бажання створювати нову Україну", - розповів єпископ в інтерв'ю виданню Апостроф.

За його словами, українці обирають більш легкий шлях: критикуючи, але не завершуючи розпочате. Нинішню кризу в українському суспільстві єпископ Любомир Гузар пояснює недостатньою старанністю з боку співвітчизників.

Він вважає, що це стосується як влади, так і суспільства в цілому. Винятком, на думку єпископа, є представники волонтерських організацій, які багато працюють в інтересах суспільства.

“На мою думку, повинен почати діяти народ, а не чекати, що їм щось дадуть, скаржитися на владу, і сидіти, склавши руки. Народ повинен братися за роботу і коректно, але послідовно вимагати від влади дій", - вважає Любомир Гузар.

На його думку, всім конфесіям в Україні необхідно докладати більше зусиль для роботи з віруючими, щоб допомогти їм впоратися з труднощами. У приклад він наводить плани синоду УГКЦ прочитати серію проповідей, присвячених осмисленню суті корупції.

Любомир Гузар вважає, що російська агресія допомогла українцям об'єднатися і створити реальну армію, без якої держава не може вважатися повноцінною, сказав він.

“Принаймні, ми починаємо бачити, куди дує вітер і чого від кого слід очікувати... І мені здається, що, врешті-решт, це буде мати позитивний ефект. Адже іноді, щоб люди об'єдналися, потрібно таке нещастя, як війна", - підкреслив єпископ.

Любомир Гузар зробив дуже багато для популяризації УГКЦ як в світі, так і в національному масштабі. За його керівництва УКГЦ змогла постати на міжнародний арені У 2011 році він раптово відійшов від свого посту глави церкви, але залишився активним учасником її розвитку. В грудні 2013 виступав перед мітингувальниками на Евромайдані.

Добавил: Alter Idea Дата: 2016-03-08 Раздел: Блог-пост