Меню

Ми приречені на одвічний конфлікт з Росією - політолог

Стратегічно «гарячу» фазу війни на Донбасі Україна може завершити вже через кілька років. Однак ми приречені на постійний конфлікт із Росією. Тож нам слід грамотно перебудовувати систему національної безпеки та робити ставку на подальший самостійний політичний курс країни.

Таку думку під час хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 22:40 на телеканалі ZIK) висловив військовий аналітик Олексій Арестович.

Стратегічно Україна може закінчити війну на Донбасі не швидше, ніж через два-три роки. Адже сума конфліктів, які існують у нас з Росією, не вирішується мирним шляхом, та ще й у короткі терміни.

«Ми ніколи не зможемо домовитись із Росією при такому форматі держав, як сьогодні. Потрібно радикально змінювати політику або їм, або нам. Адже ми претендуємо на одну історичну спадщину, а це більше, ніж все. Для нації історичне коріння – це головний системотворчий чинник», – вважає Арестович.

Ми приречені на вічний конфлікт з Росією. Адже має відбутись щось таке, щоб із них назавжди вийшов демон Великої держави, а це – нереально. Тож нам потрібно повністю перебудовувати систему нацбезпеки на тривале протистояння. Війна спецслужб не припиниться ніколи, як і інформаційна чи економічна. Україна перебуває в оточенні вічного російського тиску. Тож потрібно приймати стратегічне рішення щодо того, куди держава рухатиметься далі.

«Я не прихильник походу в Європу, тому що нас там ніхто не чекає. Цей шлях завів у безвихідь. Берлін та Париж нав’язують відверто промосковські рішення. Я прихильник ізраїльської моделі, коли самостійна країна, яка добре зі всіма співпрацює і підкріплює свою безпеку системою міжнародних договорів, але при цьому не вступає у жодні блоки, хоча і має армію за стандартами НАТО і є частиною архітектури північноатлантичної безпеки. Україна – золота пряжка на поясі від Скандинавії до Австралії. Будучи цим порталом, ми зможемо отримати величезні дивіденди. Але щоб цього досягти, потрібно докласти величезних зусиль, подібних до ізраїльських», –  зазначив аналітик.

Відтак, на думку Арестовича, при такій хорошій політиці варто заморозити конфлікт на Донбасі на кілька років.

«Я б не поспішав ані віддати, ані забрати ці території, натомість починав би ударну модернізацію країни. А через пʼять-десять років грамотної політики ми б змогли забрати будь-які території військовим шляхом або ж створити відповідні умови, при яких анексовані землі повернулись мирним шляхом. Але територію обов’язково потрібно забирати, адже націю неможливо виховати на поразках», – зазначив Олексій Арестович.

Джерело: zik.ua

Добавил: Alter Idea Дата: 2016-05-04 Раздел: Блог-пост