Меню

Росія та Китай - найбільші торгівельні партнери України

За перший квартал цього року Україна імпортувала товарів більше ніж на 8,6 мільярда доларів, експортувала – на 7,7. Про це свідчать дані Державної фіскальної служби, надані «Главкому».

Зокрема, обсяг імпорту в Україну з 1 січня по 31 березня 2016 року з країн ЄС склав 3,87 мільярда доларів, Азії – 1,98 мільярда доларів, СНД – 1,7 мільярда доларів. Також було імпортовано товарів на 688 мільйонів – з Америки, 138 мільйонів – з Африки, 38 мільйонів – з Австралії та Океанії, 231 мільйон – з інших країн. У топ країн, де Україна закуповує ті чи інші товари, потрапили Китай, Росія, Німеччина, Білорусь, Польща та ін.

Топ-20 країн, звідки Україна імпортує товари, у млн. долл. США

Cтруктура украинского импорта 2016

Головними імпортними товарами традиційно є енергоносії: паливо, нафта, газ, інші мінеральні речовини, вартість яких за перший квартал сягнула 1,5 мільярда доларів США - 18% від загального обсягу. На другому місці продукція машинобудування (реактори, котли, машини та обладнання) – 907 мільйонів доларів, або 10%. На третьому – побутова техніка (електричні машини та обладнання, відео- та аудіоапаратура) – 667 мільйонів, або 8%

Топ-10. Які групи товарів найбільше імпортує Україна (млрд. $)

структура 2

Куди йшла українська продукція?

Експорт в країни ЄС склав 3,196 мільярда доларів, Азії – 2,47 мільярда доларів, СНД – 1,075 мільярда доларів. Сума експорту в країни Африки склала 747 мільйонів доларів, Америки – майже 143 мільйони, Австралії та Океанії – 2 мільйони, в інші країни – 64 мільйони та в невизначені країни – 20 мільйонів. Якщо аналізувати за окремими країнами, то найбільше своїх товарів, невважаючи на війну на Сході, Україна все ще експортує в Росію. Сума експорту за підсумками першого кварталу дорівнює майже 650 мільйонів доларів. Далі йдуть – Китай, Польща, Єгипет, Туреччина та інші.

Топ-20 країн, куди Україна експортує свою продукцію, у млн. долл. США

Струтура 3

Найбільш затребуваною на зовнішньому ринку групою товарів з України є чорні метали – за перший квартал цього року їх відвантажено на 1,5 мільярда доларів, що складає 19% від загального обсягу експорту. Далі йдуть зернові культури (майже 1,4 мільярда доларів, або 18%) і жири та олії, готові харчові жири, воски (майже 946 мільйонів доларів, або 12%).

Топ-10. Які групи товарів найбільше експортує Україна

структура7

У Державній фіскальній службі не називають найбільших суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, посилаючись на те, що ця інформація може надаватись лише органам досудового розслідування у зв’язку із кримінальним провадженням, а також за письмовими вмотивованими запитами держуповноваженого Антимонопольного комітету та голови територіального відділення АМКУ у зв’язку з розслідуванням ними антиконкурентних узгоджених дій.

Загалом показники зовнішньої торгівлі, озвучені ДФС на запит «Главкому», є дещо гіршими порівняно з аналогічним періодом минулого року. Так, у січні-березні 2015-го року товарообіг України склав майже 18,9 мільярда доларів (цього року – 16,4 мільярда доларів). Минулорічний експорт за перший квартал склав 9,5 мільярда доларів (цього року – 7,7 мільярда), імпорт – майже 9,4 мільярда (цього року – 8,7 мільярда). Минулого року сальдо зовнішньої торгівлі за перший квартал склало 129 мільйонів доларів. Цього ж року воно є від’ємним і складає 946 мільйонів доларів.

Джерело: glavcom.ua

Добавил: Alter Idea Дата: 2016-05-26 Раздел: Блог-пост