Меню

Удосконалена система контролю на кордоні України та Білорусі

Для паспортного контролю на кордоні, зокрема на станції Тереховка, була налагоджена система бездротового зв’язку підвищеної стійкості та захищеності. Це заслуга «Белабстелеком» -- системного інтегратора у галузі телекомунікацій, та її партнерів Smart Network Group і Ruckus.

Зараз служба прикордонного контролю працює за схемою, яка дає можливість отримувати потрібну інформацію про громадян, котрі перетинають кордон потягом, безпосередньо з державної бази даних. Цей підхід ефективний для затримання терористів та небезпечних злочинців, виявлення фальшивих документів та порушників тощо. Проте подекуди процес перевірки буває доволі тривалим, що може призвести до затримки звичайних громадян. Для усунення таких негараздів та оптимізації перевірок, з центральними базами даних потрібно встановити швидкий та надійний зв'язок.      

ЗадачаСлужба прикордонного контролю Білорусі обладнана найновішою технікою вже кілька років. Усі робітники оснащені планшетами з особливим захистом та спеціалізованими сканерами. За допомогою цих пристроїв відбувається повне та цілковите сканування паспортів осіб, які проїжджають кордон. Миттєва перевірка паспортів та прямий доступ до держреєстру в режимі онлайн забезпечується окремим програмним забезпеченням,  створеним білоруською компанією з належною акредитацією саме для цих потреб.

Ще рік тому, до 2015, прикордонниками використовувались 3G-модулі вбудованого типу для налагодження захищеного каналу зв’язку. Але вони не виключали тривалих затримок у процесі перевірки з огляду на нестійкість та ненадійність такого з’єднання, а сім-карта у кожному планшеті потребувала додаткових витрат. Саме тому керівництвом було вирішено створити стаціонарну бездротову мережу для підключення планшетів через Wi-Fi до корпоративної мережі з метою використання одно й того ж каналу для телефонії та передачі даних.

Вирішення

Тереховка – це невелика прикордонна станція. Потяги з пасажирами тут мають лише три колії для зупинки, які розташовані по боках двох перонів. Тож аби  досягти поставленої мети потрібно було обладнати все так, щоби отримати надійне покриття на цих перонах, коліях та в усіх вагонах, на них розміщених, адже саме тут прикордонник оформлюють перетин кордону.

За вирішенням цієї задачі звернулись до спеціалізованого системного інтегратора «Белабстелеком», який має потужний досвід у проведенні складних операцій у галузі телекомунікацій. Первинні дослідження дали уявлення про велику кількість різноманітних перешкод на станції, які містять метали у своєму складі та заважають розповсюдженню радіохвиль. Тож надійне покриття можливе за умови, якщо точки доступу матимуть належну потужність та будуть розміщені з високою щільністю.

                                          smart network group

З огляду на це, найкращою виявилась продукція компанії Ruckus, а саме їхні точки  серії  ZoneFlex. Надані вони було партнером «Белабстелекома» -- компанією Smart Network Group. Працівники останньої провели всі необхідні консультації, створили план-схему та підготували програму монтажу устаткування. В результаті точки розмістили на великій дистанції (більше 400-от м) від контролера, налагодивши централізоване живлення та врахувавши всі умови, потужності та гіпотетичні перешкоди.            

За словами головного інженера «Белабстелеком» Олега Граменицького поставлена мета була досягнута швидко та в рамках домовленого бюджету. Результат цілком і повністю задовольнив замовника, а все завдяки налагодженій співпраці Белабстелеком з Ruckus і Smart Network Group.  

Результат

Отже, станція Тереховка отримала 18000 квадратних метрів безперервного покриття бездротовою мережею, створеною за допомогою лише 21 точки доступу. Особливістю системи є її повна незалежність та можливість продовжувати роботу на протязі 5 годин навіть при відімкнені зовнішнього живлення завдяки індивідуальному електроживленню та окремій кабельній системі.

Якісно виконані умови держзамовника стали причиною  того, що проект став прикладом для ще 5 схожих програм модернізації. Серед них і оптимізація прикордонного контролю на великій залізничній станції «Брест», на якій працює набагато більше прикордонників і оформлюється перетин кордону між Білоруссю та Польщею. Тож проект від Белабстелеком, Smart Network Group і Ruckus стане у нагоді і тут, адже пропонує надійну мережу та високошвидкісне покриття зі зменшеною до 1,5 разів кількістю точок доступу.    

                                               ruckus

Smart Network Group – дистриб’ютор, спеціалізований на втіленні ІТ-рішень операторського і корпоративного класів. Компанія концентрується на таких видах діяльності – Wi-Fi-рішення, Системи Інформаційної Безпеки і Уніфіковані Комунікації. Smart Network бачить своєю місією впровадження вертикальних рішень і новаторських задумів завдяки значній кількості системних інтеграторів, сертифікованих партнерів та постачальників.

Ruckus Wireless – флагман технології Smart Wi-Fi. Продукція, яка тут розробляється бере за основу власну запатентовану технологія Wi-Fi, яка покращує всі характеристики Wi-Fi. Вироблені продукти постачаються як підприємствами, так і постачальниками послуг. Завдяки визнаним у фахових колах адаптивним антенним решіткам встановлюється ліпший можливий зв'язок.

Компанія «Белабстелеком» – потужний системний інтегратор. Це найбільш відома приватна телекомунікаційна компанія у Білорусі. Клієнтами компанії впродовж усієї її діяльності стали близько 1 тис підприємств та організацій, серед яких: Білоруський Державний Університет, Білоруський Державний Університет Інформатики та Радіоелектроніки, Головне Управління Внутрішніх Справ, Національний Банк Республіки Білорусь, Державний Митний Комітет Республіки Білорусь, Державний Прикордонний Комітет Республіки Білорусь та інші.

Добавил: Alter Idea Дата: 2016-06-24 Раздел: Блог-пост