Меню

Ситуація змінилася: Україна перехоплює ініціативу на фронті

Повідомлення про відступ українців після успішної контратаки під Дебальцевим на свої попередні позиції не відповідають новим реаліям, що склалися. Так вважає воєнний експерт Олексій Арестович.

“Московські найманці силами 7-ї окремої бригади перейшли у наступ в районі Світлодарська. Наші бійці погнали їх під час контратаки, і з ходу, “на плечах”, взяли висоти, які панують над Логвиновим. Це було зроблено силами 54-ї окремої бригади, 25-го піхотного батальйону, який, до речі, воював під Дебальцевим.

Зараз вони утримують позиції, і попри повідомлення про відступ, поки офіційно вважається, що бойовики перебувають на тих же позиціях, і ніхто нікуди не відступав. Скоріш за все, вони там і залишаться, а якщо і відійшли, то лише тактично. Терористи будуть намагатися знову відбити втрачені позиції”, – прокоментував він.

“Достеменно відомо, що окупанти використали щільний вогонь великокаліберної артилерії по наших позиціях. Відомо, що скоріш за все там загинув боєць Правого Сектору, – оперний співак з Парижу. Про 200-х у нас немає інформації. Я залишу цю честь офіційним спікерам АТО. Нехай вони коментують точну кількість втрат – у них повинні бути офіційні цифри медиків, бо це надчутлива тема.

Інформація про те, що наші пішли в контратаку і були змушені відступити через недостатню підтримку – це “вкиди”, елементи гібридної війни. Наразі офіційної доповіді про те, що ЗСУ залишили панівні висоти не було”, – переконує Арестович.

“Інтрига цієї операції полягає у тому, що це наша п’ята така операція з нового року. Усі вони відбуваються за сценарієм Промзони Авдіївки: наші сили вираховують слабкі місця в обороні ворога, захоплюють позиції і швидко облаштовують оборону. Через це окупанти зазнають відчутних втрат у безперестанних атаках, намагаючись заволодіти нашими позиціями. Найяскравіше таку тактику наша армія показала у Промзоні.

Це місце вигідне для нашої сторони з трьох причин.

По-перше, це відволікання сил суперника від Авдіївки, – вони якраз мають перекидати резерви туди, а тепер вони змушені підсилювати ділянки фронту біля Логвинового-Вуглегірська, де сьогодні зазнали втрат. Це означає ослаблення тиску на Авдіївку і розпорошування ворожих сил.

По-друге, 7-ма бригада підпорядковується 1-му армійському корпусу резервної армії Росії, який числиться за так званою ДНР, але постачається 2-м корпусом, який підпорядкований терористам “ЛНР”, і формально до нього належить. Тут виникає подвійне підпорядкування, що означає неминучу плутанину та викриття усіх схем керування з Росії.

Усе це можна буде відслідкувати і здобути докази прямого втручання Кремля у ситуацію на Донбасі. Наприклад – записи радіоперемовин.

По-третє, ключем до 500-кілометрового фронту є відрізок Дебальцеве-Горлівка. Хто володіє ними – керує конфліктом”, – запевняє фахівець.

“Росія за два роки тактичними успіхами на фронті здійснювала політичний тиск на Україну. Тепер же ситуація змінилась – тактичними операціями впливаємо на ситуацію ми.

Країни помінялися місцями, і Україна перетворилася із жертви на хижака. Тепер ми перехопили ініціативу у свої руки і диктуємо Росії свої умови. Також важливо, що за “Мінськими домовленостями” уся ця Дебальцівська дуга – наша. Тобто, ми не порушуємо угод, і відбиваємо території, які за домовленостями закріплені за нашою стороною. Це дуже вдалий задум. Видно, що Генштаб навчився діяти за два роки війни, і я переконаний, що це дуже вдала і добра стратегія, поза конкретними результатами цієї акції. Навіть якщо ми відійдемо, це означатиме величезний успіх, який можна буде повторити.

Президент дав на це політичну волю: операція була узгоджена з найвищим керівництвом держави. Інформаційні хвилі про те, що необхідно змінювати тактику у зоні конфлікту нарешті подіяли, і військові начальники почали думати про наступ. Нарешті військова логіка почала домінувати над політичною. Я переконаний, що це взагалі сенсація для українського керівництва”, – підсумував Олексій Арестович.

Джерело: patrioty.org.ua

Добавил: Alter Idea Дата: 2016-06-30 Раздел: Блог-пост