Меню

Вчені зрозуміли, як відслідкувати рух китів у попередні епохи

Американські дослідники запропонували метод, за допомогою якого можна дізнатися, в які райони мігрували кити мільйони років тому. Доповідь з результатами дослідження був представлений на щорічному з'їзді Американського геологічного товариства.

Сучасні вусаті кити щорічно пропливають тисячі кілометрів між регіонами, де вони годуються, і тими, де виводять потомство. Однак майже нічого невідомо про те, як ці подорожі змінюються з часом. Зазвичай міграції тварин можна відстежити, проаналізувавши хімічний склад зубів. Співвідношення ізотопів кисню, що міститься в тканинах, дозволяє сказати, де тварина мешкала раніше.

Однак вусаті кити не мають зубів, що підштовхнуло фахівців з Каліфорнійського університету в Берклі до пошуку іншого індикатора переміщення тварин. У своєму дослідженні палеобіологи провели ізотопний аналіз раковин морських качечок - підряду ракоподібних, що прикріплюються до тіл китів і подорожують разом з ними. Вчені зібрали дані про склад раковин сучасних морських качечок і планують порівняти їх з результатами вивчення викопних останків цих тварин. Автори дослідження сподіваються, що це дозволить їм скласти карту переміщень китів, що жили кілька мільйонів років тому.

Добавил: Alter Idea Дата: 2016-10-09 Раздел: Наука и технологии