Меню

Айвазовська: конфлікт на Донбасі буде нормалізований через 20 років

Закінчення конфлікту на Донбасі, реінтеграція населення і примирення можуть зайняти не менше 20 років. Таку думку висловила в ефірі «5 каналу» експерт політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі Ольга Айвазовська.

За її словами, «дорожня карта», про яку домовилися глави країн «нормандської четвірки», допоможе структурувати хід виконання Мінських угод для врегулювання ситуації на Донбасі.

«" Дорожня карта "- це більшою мірою тактичний документ, конкретний план заходів, що за чим, в якій послідовності має виконуватися для того, щоб результат реалізації цього плану був ефективним, тобто припинення конфлікту, відведення військ, вихід з української території представників Російської Федерації та нормалізації ситуації », - зазначила Айвазовська.

Однак вона дала невтішний прогноз щодо того, коли варто очікувати повної нормалізації обстановки на сході України.

«Хоча, я думаю, що цей конфлікт має перспективу бути нормалізованим не раніше, ніж через 20 років, якщо ми говоримо про реінтеграцію, примирення, а не тільки про військову етапі, як такий», - заявила вона.

У свою чергу канцлер Німеччини Ангела Меркель заявляла, що попереду ще багато роботи по «дорожній карті» по врегулюванню в Донбасі.

«У нас є ще цілий ряд деталей, і як ці деталі будуть вирішені, про це говоритимуть міністри закордонних справ, і цей процес буде досить непростий. Про ці теми ми говорили, ми говорили про те, що ми хотіли б закінчити складання "дорожньої карти", але мені здається, що нам належить ще велика робота в цьому зв'язку », - сказала вона за підсумками переговорів« нормандської четвірки »в Берліні.

Таким чином, можна зробити исновок, що Порошенко взяв чіткий курс на виведення Росії за межі російсько-української війни, тобто переведення конфлікту на Донбасі в формат "громадянської війни". Зідси й виникнення незрозумілих "громадян Російської Федерації", про яких каже Айвазовська, і виправдання політики Кремля, і проведення виборів в умовах російської окупації за не дуже зрозумілими правилами, і реалізація "дорожньої карти", якої в природі не існує, й здача сусідній країні державного кордону у вічне користування. Хтось ще марить про самостійність Української держави часів Порошенка?

Добавил: Alter Idea Дата: 2016-10-21 Раздел: Блог-пост