Меню

Нова жертва Кремля

Фінляндію все більше турбує російська пропаганда, зокрема, з'явилися сумніви в «законності» отримання країною незалежності в 1917 році, після розвалу Російської імперії. Про це в інтерв'ю Reuters розповів керівник урядового департаменту з комунікацій країни, яка стає новою «жертвою» Кремля в інформпросторі, Маркку Мантіла.

Фінляндію з Росією, частиною якої вона колись була, пов'язують 1340 км кордону і складна, кривава історія. Анексія Москвою Криму в 2014 році і  демонстрація сили в Балтійському морі підняли проблеми безпеки нейтральної у військовому відношенні країни Європейського Союзу.

Раніше в цьому місяці Фінляндія і Естонія звинуватили Росію в порушенні її винищувачами повітряного простору цих країн. Росія також почала рух ракет, здатних нести ядерні боєголовки, в свій калінінградський анклав, що межує з Польщею і Литвою.

Зі свого кабінету в урядовому палаці, який був побудований для російського Великого князя Фінляндського, Маркку Мантіла керує департаментом, який стежить за спробами вплинути на країну. І він каже, що Фінляндія зіткнулася з атаками на ЗМІ, якими керує Кремль.

«Ми вважаємо, що агресивна політика з боку Росії направлена на створення недовіри між лідерами і громадянами, а також для того, щоб змусити нас приймати невигідні для нас же рішення, - сказав він. - Вона (Москва, - ред.) також прагне викликати у громадян недовіру до Європейського Союзу і застерегти Фінляндію від вступу в НАТО ».

Фінляндія отримала незалежність під час революції в Росії 1917 року, але майже втратила її в результаті конфронтації з Радянським Союзом у Другій світовій війні. Вона трималася ближче до Заходу економічно і політично за часів холодної війни, але уникала протистояння з Москвою.

Мантіла, який є керівником урядового департаменту з комунікацій, каже, що російські ЗМІ минулого місяця повідомили про «холоднокровну» фінську владу, яка відбирає опіку над дітьми у російської сім'ї, що живе в Фінляндії «через їхню національність».

Фінська влада спростували ці повідомлення, відмовившись коментувати конкретний випадок, в зв'язку з юридичною процедурою. Проте, ця історія повторювалася сотні разів в Росії протягом декількох тижнів.

У репортажі кремлівського каналу НТВ повідомлялося, що «навіть місцеві жителі називають Фінляндію землею нещадного і ірраціонального дитячого терору».

Добавил: Alter Idea Дата: 2016-10-21 Раздел: Блог-пост