Меню

ЖКГ в розстрочку: про що забув сказати Гройсман

Бідність — не порок. Мабуть, так подумав прем'єр-міністр Володимир Гройсман і дозволив українцям платити за комунальні послуги в розстрочку. Цей крок допоможе уряду згладити соціальну напругу після підвищення тарифів на комунальні послуги.

І, безумовно, подібний жест доброї волі виставить владу у більш вигідному світлі. Але чи це насправді полегшить «комунальний тягар» громадянам, яким не потрібні субсидії. Рано чи пізно платити все одно доведеться. Тим часом проблеми виникнуть у теплокомуненерго.

«У нас є два механізми, які можна використовувати: з одного боку, це субсидія — це адресна допомога безповоротна і, з іншого боку, якщо такий варіант неприйнятний з тих чи інших причин — будь ласка, споживаємо сьогодні і платимо 12 місяців. Це буде означати, що навантаження на місячний бюджет сім'ї місячний буде менше»

, — заявив у вівторок прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Вже в середу Кабмін прийняв постанову, якою запроваджується можливість розстрочки.

Враховуючи, що за останній рік зросли тарифи на електроенергію, газ, опалення, гарячу та холодну воду, ідею з розстрочкою українці сприймуть на «ура». І напевно багато хто вже з полегшенням зітхнули, зрадівши, що можна буде розтягнути оплату дорогою «комуналки». Але їм не варто спокушатися. Прем'єр не все розповів про свою ідею.

Захопившись турботою про сімейні бюджети українців, Гройсман забув сказати, що розстрочка не буде поширюватися на всі комунальні платежі. Цю можливість передбачили лише при оплаті за послуги централізованого опалення.

Кабмін на засіданні в середу прийняв постанову, якою затвердив порядок розстрочення та зразок заяви, яку повинен подати бажає платити за централізоване опалення не півроку (поки триває опалювальний сезон), а рівними частинами круглий рік.
Лише за опалення українці платять за сезонним принципом — з жовтня по квітень. Якщо ввести розстрочку на всю «комуналку», вже через рік бажаючі заощадити громадяни будуть змушені сплачувати поточні платежі, і повертати борг. Можна тільки уявити, який колапс може очікувати комунальне господарство в такому випадку.

Від «гройсманівської» розстрочки на опалення ніякого пуття немає сільським жителям, які, як правило, для обігріву своїх будинків використовують пічне опалення, електро - або газові котли. У їхньому випадку єдина можливість заощадити — оформити субсидію. Тим, кому вона не призначена, доведеться, як і раніше, платити за високими тарифами за газ і електроенергію. Або ж задуматися про користь альтернативних джерел тепла.

У містах ситуація інакша. І напевно багато українців, які проживають в багатоповерхових будинках, скористаються розстроченням. Чому не особливо будуть раді теплокомуненерго. У компаніях передрікають, що через розтягування оплати за тепло на 12 місяців вони можуть залишитися без оборотних коштів. Через що у них виникнуть проблеми з оплатою газу. Втім, вибору — давати розстрочку чи ні — уряд їм не залишив. Тут принцип такий: є заява повинна- бути розстрочка.

Чи прорахував Кабмін можливі наслідки свого рішення або банально влади піддалася популізму і зіграла на гаманці громадян — сказати складно.

З пояснювальної записки до постанови випливає, що документ слід було розмістити для громадського обговорення «з метою одержання зауважень і пропозицій». Але, схоже, що в Кабміні вирішили цього разу обійтися без думок з боку. Їм все і так ясно.

Джерело: infokava.com

Добавил: Alter Idea Дата: 2016-10-27 Раздел: Блог-пост