Меню

США будуть слідкувати за підводними човнами за допомогою робота

Американська компанія Leidos завершила ходові випробування робота - мисливця на підводні човни «Сі Хантер» проекту ACTUV. Як повідомляє Defense Aerospace, під час цих випробувань всі бортові системи робота відпрацювали без збоїв. Найближчим часом розробники відправлять ACTUV на операційні випробування.

Будь-який корабель перед прийняттям на озброєння повинен пройти кілька видів випробувань. Першими іспитами є швартовні. У цей час судно може бути ще не повністю добудовано, але його вже спустили на воду і почали перевіряти всі основні його агрегати і системи.

Після швартових випробувань корабель передають на ходові випробування. В цьому випадку корабель виходить в море, де фахівці перевіряють, як в реальних умовах працює його бортове обладнання, чи відповідає судно передбаченим проектом характеристикам, включаючи швидкість, остійність і ходкость. Операційні випробування передбачають перевірку обладнання корабля в рамках «бойових» сценаріїв.

Операційні випробування ACTUV проводитимуться біля узбережжя Сан-Дієго в Каліфорнії. Подробиці запланованих перевірок не розкриваються. Відомо тільки, що робот буде перевірятися на можливість вести патрулювання в автономному режимі і в режимі управління оператором. У всіх випадках апарат повинен буде виявити поодинокі підводні об'єкти і групи.

Як очікується, операційні випробування «Сі Хантера» будуть проводитися до кінця осені 2017 року. Після цього апарат передадуть ВМС США, які також будуть його випробовувати. За попередньою оцінкою, до осені 2018 року ATCUV може бути прийнятий на озброєння. Крім того, проект апарату буде закладений в основу нового проекту морських патрульних роботів.

ACTUV для більшої остійності побудований за проектом тримаран. Довжина апарата, здатного розвивати швидкість до 27 вузлів, становить близько 40 метрів. Робот оснащений різним навігаційним обладнанням і сонарами. Основним завданням ACTUV стане виявлення і переслідування дизель-електричних підводних човнів. Крім того, робота будуть використовувати для перевезення провізії.

Добавил: Alter Idea Дата: 2016-12-02 Раздел: Блог-пост