Меню

У Дніпрі 22 січня відкриють пам'ятник воякам УНР, які загинули за місто

22 січня у Дніпрі нарешті здійсниться мрія багатьох патріотів міста, - на Соборній площі відкриється перший у місті пам'ятник воїнам УНР, які полягли у боях за місто проти більшовиків та отамана Махна у далекому 1919-му році. При цьому відкриття буде не скромним зібранням причетних до встановлення меморіалу, а повноправною загальноміською церемонією. На урочистому заході будуть присутні міський голова Борис Філатов, керівництво області та місцеве духовенство. Більш того, - відкриття памя’тника ознаменує оркестр Збройних Сил України та виступ Олега Скрипки. Співак презентує сучасну версію пісні “Зродились ми великої години” – гімну ОУН. Зазначимо що перший у місті пам'ятник бійцям УНР встановлюється не за бюджетний кошт, а силами громадської організації “Січ” та народного депутата Андрія Денисенка. Що цікаво, встановлення меморіалу загиблим в боях Армії УНР – буде гідним відновленням історичної справедливості, оскільки перша спроба встановлення меморіалу тут була саме у тому січні 1919 року, відразу після поховання бійців. 4 січня на наступний день після боїв з більшовиками та Махном траурна процесія розтягнулася на кілька місцевих кварталів. Вояки УНР проводжали у останню дорогу своїх побратимів з полку Січові стрільці Вільне козацтво, який сформувався з галичан та місцевих козаків з Катеринославського Кошу. Процесія вирушила від готелю “Асторія” (він там знаходиться і нині). На Соборній площі, на місці поховання було встановлено дерев’яний хрест, а громада міста розпочала збір коштів на встановлення пам’ятника. Однак встановити меморіал так і не встигли – уже через кілька тижнів більшовики, зібравши підкріплення, знову зайняли Катеринослав.
Це була друга війна більшовицької Росії та УНР - українська влада впала не тільки у Катеринославі і у містах Лівобережжя. Всього лише через кілька тижнів після проголошення об'єднання молодих держав галицьких та наддніпрянських українців, більшовики взяли і Київ.
Дуже символічно що дніпряни згадують своїх місцевих бійців та їх побратимів-галичан саме зараз, коли як і 98 років тому північний сусід, опираючись на місцевих колаборантів, знову намагається відбудувати велику Росію. Коли у містах українського Сходу знову топчуть синьо-жовті прапори, а нові чекісти тримають по підвалах наших громадян та стверджуть що ніякої України ніколи не було і не буде. Джерело
Добавил: Alter Idea Дата: 2017-01-19 Раздел: Блог-пост