Меню

Що представляє собою smart мода?

Дені Локтьє, euronews:

“Те, що ми носимо, може розповісти про наш характер і смак. А чи можемо ми за допомогою одягу та аксесуарів дізнатися щось про наше здоров‘я? Ми у Німеччині, де дослідники працюють над розумною модою завтрашнього дня”.
Цей прототип розумної сорочки підраховує, скільки Ви з‘їли чи випили. М‘які текстильні датчики у комірі стежать за м‘язами шиї і непомітно реєструють ковтальні рухи.

Олівер Амфт, професор сенсорних технологій, Університет Пассау:

“Ця технологія дозволяє стежити за різними повсякденними ситуаціями, виявляти різні етапи поведінки. Наприклад, ми можемо детектувати зневоднення, коли людина дуже мало п‘є упродовж дня. Технологію можна використовувати для діабетиків, ми можемо підтримувати їх порадами щодо здорового харчування. Вона також може допомогти людям з надмірною вагою, наприклад, рекомендаціями, базованими на зібраних даних”.
А ось ще один приклад використання текстильних датчиків. Оправа цих окулярів вимірює вібрацію кісток черепа, коли людина жує. Тип вібрації показує, що саме їсть людина. Ця технологія дозволяє здійснювати безперервний моніторинг за харчуванням у зручний і майже непомітний спосіб.

Олівер Амфт, професор сенсорних технологій, Університет Пассау:

“Основне завдання полягає в тому, щоб інтегрувати сенсорні технології у речі повсякденного життя, які ми використовуємо упродовж дня, наприклад, у одяг. Так само і з окулярами: люди, яким вони потрібні, носять їх постійно. Будь який із подібних аксесуарів, куди ми можемо інтегрувати датчики, може допомогти оцінити звички у харчуванні”.
Текстильні датчики, розроблені цим європейським дослідницьким проектом, виготовлені із синтетичної тканини, в якій переплітаються полімерні волокна з провідниками на основі срібла чи міді.

Цзіньян Чен, дослідник у галузі повсюдного комп‘ютингу, Німецький дослідний центр штучного інтелекту (DFKI), координатор проекту SIMPLESKIN:

“Тканина дуже м‘яка і пропускає повітря. Це означає, що коли під час носіння одягу з неї Ви спітніли, тіло все одно дихає. Тому це дуже зручно. Її також можна випрати у пральній машині. Ми провели низку тестів і випрали її близько 40 разів, а датчики й досі працюють!”
Але чи можна буде налагодити промислове виробництво цієї смарт-тканини? Ця швейцарська компанія – лідер у виробництві інноваційних тканин – долучилася до дослідницького проекту. Зазвичай, такі високотехнологічні матеріали призначені для промислового використання, адже вони містять чутливі фільтри, прозорі електроди тощо.

Петер Чабречек, керівник науково дослідного відділу компанії Sefar:

“Ми вже виробляємо подібні тканини з інтегрованими сонячними батарейками та випромінювальними діодами. Нам буде нескладно пристосувати наше ткацьке обладнання під виробництво цих тканин. Потрібно буде лише переналаштувати його”.
Промислове виробництво дасть можливість використовувати розумний текстиль у безлічі галузей, наприклад, безпеці: цей розумний килим дозволяє вирахувати кількість присутніх у кімнаті людей та розпізнавати їхню ходу. Розумний чохол для сидіння допоможе виправити поставу людини та переконатися, що водій за кермом дивиться на дорогу.

Цзіньян Чен, дослідник у галузі повсюдного комп‘ютингу, Німецький дослідний центр штучного інтелекту (DFKI), координатор проекту SIMPLESKIN:

“Можна виготовляти цей текстиль з датчиками та електродами для використання у спорті, медицині, безпеці, для взаємодії людини з комп‘ютером. Та і в багатьох інших галузях. Сподіваюся, що в майбутньому виробництво стане дешевшим і дозволить вивести наш розумний текстиль на масовий ринок”.
Там, де використання смартфонів та інших гаджетів стає незручним, розумна мода, наприклад, такі ось кросівки з датчиками, по-справжньому стане у пригоді.
Добавил: Alter Idea Дата: 2017-02-25 Раздел: Дресс-код