Меню

Авдіївка: Росія не визнаватиме власної поразки

Станом на 6 березня Авдіївка черговий раз опиналася на порозі комунальної і, як наслідок, соціальної катастрофи. Зараз у місці відсутні електроенергія і тепло (на вулиці лише +10 градусів за Цельсієм), а запасів питної води залишилось в резервуарах лише на кілька діб. Все це сталось внаслідок безперервних обстрілів, які російсько-терористичні війська ведуть четвертий день по місту. Згідно інформації штабу АТО, в Авдіївці обстріли ведуться "з мінометів різних калібрів, гранатометів та стрілецької зброї", тоді як волонтери і військові кажуть про використання танків та 152-мм гармат. Авдеевка 6 марта Так, останній обстріл здійснювала горлівська "3-а окрема мотострілецька бригада "Беркут", на озброєнні якої знаходяться танки Т-72Б, 1989 року випуску.
В той же час за даними керівника проекту "Стоп терор" Семена Кабакаєва, цієї ночі нашими бійцями було підбито один ворожий танк. Звісно, в масштабах того, що зараз відбувається на фронті – це досить дрібне досягнення, але в масштабах Авдіївки – переоцінити його значення неможливо. За повідомленням тих же волонтерів, саме цей танк протягом останніх трьох днів "кошмарив" і позиції наших військ у "промзоні", і тероризував житлові будинки мирного населення.
В принципі таку інформацію підтверждують і в керівництві області. За словами голови Донецької військово-цивільної інформації,  "Окупанти стріляють по околицях Авдіївки і позиціях ЗСУ. Місто без електрики. на 7:45 все ще не було письмових гарантій припинення вогню".  Жебривський про обстріли Авдіївки Нагадаємо, що гарантії припинення вогню з боку росіян потрібні для того, щоб ремонтні бригади змогли приступити до виявлення місць пошкоджень та відновленя ліній електропередач, а також до ремонту Донецької фільтрувальної станції, адже в Авдіївці, у результаті бойових дій в неділю ввечері сталося пошкодження високовольтної лінії і досі відсутнє централізоване електропостачання.
У місті тимчасово припинено централізоване водопостачання, а теплопостачання Авдіївки здійснюється централізовано за рахунок заводської теплоенергоцентралі на природному газі.
Ні політичного, ні військового рішення цієї проблеми немає. З одного боку, Збройні сили України демонстративно не поспішають йти у наступ і відсунути лінію фронту на Схід. Очевидно, що українське керівництво вирішило не відновлювати повномасштабні бойові дії, а на що сподівається Банкова, важко сказати.
Очевидно, самі по собі російсько-терористичні війська не залишать своїх позицій. Більше того, окупанти здійснюють посилення своєї групи на цій ділянці, перекинувши до Авдіївки нову ротну тактичну групу.
Зокрема, днями туди було переправлено відразу дві колони – у першій 8 вантажівок з особовим складом, боєприпасами і спорядженням, 4 ББМ (1 МТ-ЛБ і 3 БМП-2), "Урал" з ЗУ-23-2 та два автокунга (один з польовою кухнею), а в другій – 3 "Камаза" (один з них броньований), 4 БТР-80, 1 БРДМ-2 і 3 МТ-ЛБ (дві у варіанті самохідного ПТРК "Штурм-С"). Авдіївка промка Як вважається, головна мета окупантів - повернення втрачених позицій на Авдіївському напрямку. Мова йде про вже згадану ДФС, опорні пункти "Алмаз-1" і "Алмаз-2", а також про відновлення з їх боку контролю над трасою Донецьк – Горлівка. Авдіївка ж у цій ситуації стала заручником ситуації: Донецьк поступово потрапляю в кільце військ АТО. Тому, поки що, ситуація залишається у підвішеному стані. Коли і у який бік вона вирішиться – буде залежати від політичної волі української влади і тільки. 
Добавил: Alter Idea Дата: 2017-03-06 Раздел: Блог-пост