Меню

Українці впевнені, що між Україною та Росією йде війна - дослідження

Більшість українців вважають, що країна перебуває у стані війни з Росією і прагнуть зближення із Заходом, насамперед з Євросоюзом. Такі результати опитування DW-Trend.

Понад 80 відсотків жителів України вважають, що країна перебуває у стані війни з Росією. На відповідне запитання соціологів ствердно відповіли 59 відсотків респондентів, ще 22 відсотки обрали варіант "Радше так". Такі результати репрезентативного опитування DW-Trend, проведеного в грудні 2014 року незалежним інститутом IFAK на замовлення медіа-компанії Deutsche Welle. В рамках дослідження були опитані телефоном 1000 людей віком від 18 до 65 років, що проживають у містах із населенням понад 50 тисяч.

УР війна1

IFAK не міг провести опитування на територіях, що перебувають під контролем сепаратистів, а також у Криму. Уряд України розцінює контакти із самопроголошеною владою цих регіонів як підтримку тероризму. Насамперед це стосується "ДНР" і "ЛНР". Без офіційного дозволу місцевої влади, утім, проведення репрезентативного соціологічного опитування неможливе.

Росія втрачає довіру і на Сході України

За 13 місяців, що минули з моменту попереднього опитування DW-Trend, українці остаточно втратили довіру до Росії. Якщо у листопаді 2013 року 29 відсотків опитаних оцінювали відносини з цією країною як дружні або партнерські, то нині так вважають майже втричі менше українців - 10 відсотків. 29 відсотків вважають на даний момент відносини з Росією напруженими, 56 відсотків - ворожими.

УР війна 2

Особливо звертає на себе увагу зміна настроїв традиційно проросійського Сходу України. 81 відсоткок респондентів назвали відносини із сусідньою державою напруженими або ворожими.

Геть від Москви

Водночас соціологи констатували різке зростання симпатій до Заходу. Дві третини респондентів назвали дружніми і партнерськими відносини між Україною та Німеччиною. Це на 30 відсотків більше, ніж торік. 68 відсотків опитаних також позитивно оцінюють відносини України і ЄС. У листопаді 2013 року так вважали 42 відсотки опитаних.

Соціологи зафіксували також зростання симпатій до США. Згідно із грудневим опитуванням DW-Trend, 67 відсотків українців вбачають у Сполучених Штатах друга або партнера.

За вступ України до Євросоюзу у грудні 2014 року висловились 73 відсотки опитаних. При цьому 58 відсотків вважають, що це має статися впродовж найближчих десяти років. Лише 19 відсотків українців не хочуть членства України в ЄС.

УР війна 3

При цьому частка прибічників і опонентів цього кроку на заході і на сході країни практично однакова.

Джерело: DW

Добавил: Alter Idea Дата: 2014-12-24 Раздел: Блог-пост