Меню

"План Маршала" для України: що пропонує Захід

Україна найближчим часом може отримати економічну допомогу від країн Європейського Союзу. Західні політики від розмов почали переходити до конкретних дій. Андрюс Кубілюс alter idea Колишній прем’єр Литви Андрюс Кубілюс в інтерв’ю “Укрінформу” заявив, що Європа почала реалізовувати так званий “план Маршала” для України, який передбачає реалізацію декількох проектів, в тому числі і економічних.
“Я навіть не сподівався, що так швидко все просуватиметься, тобто ми вже переходимо від загальної політичної розмови про цей план до конкретики, тобто хто розроблятиме ті чи інші проекти”, – розповів литовський політик.
Він повідомив про спільну роботу з українськими депутатами і Урядом України. Кубілюс також повідомив, що група литовських та українських депутатів нещодавно разом відвідали Вашингтон, Берлін та Брюссель. Там вони провели інтенсивні переговори з політиками та представниками фінансових інституцій.
"Ми створили спільну делегацію з українськими депутатами і здійснили вже ряд візитів. Нещодавно наша делегація повернулася з турне: два тижні тому ми побували у Вашингтоні, згодом у Берліні, а на минулому тижні – у Брюсселі. Плануємо продовжувати такі виїзди – у вересні до Парижа, а також, можливо, знову до Берліна і Брюсселя. Скажу так: після Брюсселя і Берліна ми повернулися додому дуже оптимістично налаштованими щодо подальшої реалізації цього проекту. У Брюсселі ми настільки просунулися вперед у цьому плані, що почали обговорювати конкретні організаційні питання. Наприклад, хто описуватиме конкретні механізми допомоги, який мандат мають отримати Єврокомісія та Європейський інвестиційний банк для того, щоб на своєму рівні працювати над цим планом, що повинен задекларувати Європарламент перед самітом "Східного партнерства", який відбудеться в листопаді. Я навіть не сподівався що так швидко все просуватиметься, тобто ми вже переходимо від загальної політичної розмови про цей план до конкретики – хто розроблятиме ті чи інші проекти".
Він також розповів, що ініціативна група намагається використати досвід Німеччини 1947 року. Тоді гроші, які виділялися за “планом Маршала”, зосереджувалися, зокрема, у банку KfW (німецький державний банк, заснований у 1948 році як складова частина “плану Маршала”).
“Мовиться про те, щоб конкретна фінансова інституція, яка отримає фінанси від ЄІБ чи від інших фінансових установ, змогла надавати ці гроші як кредити малому та середньому бізнесу на набагато кращих умовах у порівнянні з тими, які зараз є в Україні”, – зазначив констатував Кубілюс.
Він запевнив, що група зараз робить усе можливе, щоб “план Маршала” обговорювався на різних міжнародних форумах від Варшави до Лондона і Брюсселя. Литовський політик зазначив, що зараз проведено “дуже вдалу підготовчу роботу”, яка дає можливість сподіватися на обговорення плану на саміті “Східного партнерства” в листопаді у Брюсселі. Але деталі будуть відомі вже після самміту "великої двадцятки", після зустрічі Трампа і Путіна. Тоді стане відома офіційна позиція США щодо політико-економічного стримування РФ та інтеграції України до західного світу.
"Досить складно передбачити дії президента Трампа. Ще складніше – що він напише у Твіттері. Але попри все, я налаштований оптимістично, адже не справдилися побоювання, що нова адміністрація Трампа діятиме таким чином, що це для нас обернеться новою небезпекою з боку Росії. Навпаки, нова адміністрація діє так, що ми можемо бути задоволеними. До заяв американських військових і міністра оборони нічого додати. Разом з українцями ми добре поспілкувалися у Вашингтоні з представниками нової адміністрації в Білому домі, Держдепартаменті тощо. Ми зустрічалися і говорили однією мовою про небезпеку поведінки Путіна, що необхідно досягнути Україні для зближення із Заходом. Багато розмов стосувалося також газопроводу "Північний потік-2". Після зустрічей у Конгресі чи Білому домі я не можу сказати, що Трамп робить якісь погані кроки. Навпаки, це в Москві починають розуміти, що поведінка Путіна й усієї Росії переконали Захід, що Кремлю довіряти не можна".
Добавил: Alter Idea Дата: 2017-07-05 Раздел: Блог-пост