Меню

ЄС домовився про кібердипломатію

Весь світ нарешті розглядає кібератаки як глобальну загрозу - адже список гучних нападів в мережі поповнюється щодня. Свіжими прикладами можна вважати атаки на енергосистему України і кіберманіпуляціі під час виборчої кампанії в США.

Єврокомісія публікує новий звіт про майбутнє кібербезпеки на континенті - і висновок документа очевидний: необхідний більш потужний захист, пише EUobserver.Звичайно, почати слід з оновлення програмного забезпечення і установки актуальних антивірусів - але цього недостатньо. Хакери завжди знайдуть спосіб обійти захист. Важливо розуміти, що кіберзахист - це не тільки технічні заходи, але перш за все політика, безпосередньо пов'язана з міжнародним і стратегічним контекстом.

Тільки державні органи мають достатні фінансові можливості і людські ресурси, щоб розробити ефективну зброю кіберзахисту. На жаль, створення правових рамок для таких процесів під егідою ООН поки не приносить результатів.

19 червня Євросоюз виступив з цікавою ініціативою: він почав розвивати «інструментарій кібердіпломатіі» - загальний правовий регламент ЄС у відповідь на кіберзлочини. Передбачається, що крім виразів глибокої заклопотаності і нот послам держав, які приховують хакерів, інструментарій включатиме політичні та економічні санкції.

Разом з тим, ЄС доведеться знайти рішення для наступних ключових проблем.

  • Перша - різні країни Євросоюзу в різному ступені готові до відбиття кібератак.
  • Друга - домовитися, на якому етапі дипломатичні інструменти слід відкласти в сторону, застосувавши медіа-заходи, економічні санкції або навіть військові операції.
  • Третя - мати політичну волю застосувати загальні інструменти, якщо під удар хакерів потрапила лише одна країна ЄС.
  • Четверта - розглядати кібероперації як зброю гібридної війни, з якою зіткнулася вся Європа.
  • П'ята - домогтися точності у визначенні хакерів і зборі доказової бази проти них.
Добавил: Alter Idea Дата: 2017-07-17 Раздел: Блог-пост