Меню

Проект бані: важливі питання під час будівництва

З давніх-давен найкращим способом привести до ладу своє тіло та душу, позбавитися хвороби, просто підняти настрій для людей різних культур була лазня у самих дивних формах.

З розвитком прикмет урбаністичної цивілізації бані були витіснені ваннами та душем у квартирах, а сауни стали або ознакою заможного життя, або способом проведення дозвілля.

Сьогодні, нарешті, бані повертаються у наше повсякденне життя. Для того, щоб побудувати на своїй ділянці баньку не треба фантастичних витрат. Типовий проект бані (див. тут http://derevodim.com.ua/progects/projects-bath) та її будівництво вимагає небагато часу та коштів, а користь та задоволення від такого вкладення неможливо виміряти.

Проектування та будівництво лазні вигідніше довірити компанії derevodim, яка може забезпечити виконання кожного етапу процесу: створення проекту, заготівлю сировини, вирішення транспортних питань, всі роботи на будівельному майданчику, здачу та введення об’єкту в експлуатацію.

Якою має бути баня

Перед тим, як звертатися до проектувальників та знайомитися з пропозиціями типових проектів (можливо, ви знайдете вже готове рішення, що вас вдовольнить – це значною мірою допоможе зберегти час та кошти), варто сформулювати для себе відповіді на деякі принципові питання:

  • Перш за все, визначитися, парну якого типу ви вважаєте за краще: руську (хоча її також справедливо називати турецькою – принципи однакові) баню чи сауну. Баня передбачає досить низьку температуру (не більш за 60 градусів за Цельсієм) та велику вологість (до 70%). Для сауни характерне гаряче (70-90 градусів) та сухе (5-10% вологості) повітря. Річ не в корисності цих типів – вони однаково добрі, а тільки в особистих уподобаннях. Від вибору типу буде залежати й запропонований вам вибір проектів.
  • Визначитися, як ви плануєте користуватися лазнею – від цього залежить визначення необхідної площі. Зовсім різних підходів вимагає проект парного відділення на одного чи двох людей, та на компанію відпочиваючих. Загальні параметри виходять з одного квадратного метра на людину.
  • Додаткові побажання. З чим асоціюється для вас відпочинок у лазні – чи потрібен вам басейн та якого розміру, тераса, деякі вважають за необхідне наявність в банному приміщені гостьової кімнати чи більярдної. Все приміщення пов’язані з додатковими зручностями, що безпосередньо до бані не відносяться, зазвичай виносять на другий поверх, банний будиночок буде двоповерховий або з мансардою.
Добавил: Alter Idea Дата: 2017-07-25 Раздел: Культпросвет