Меню

36 замість 64: що робить Макрон?

Стало цікаво, чого ж там чудить Макрон, що за кілька місяців рейтинг підтримки впав майже удвічі з 64 до 36. Погуглив, трохи розібрався – свідомо опущу частину з урізанням соціалки і дивною авантюрою зі статусом Першої Леді для дружини Макрона. Але що реально цікаво, так це стосунки з армією і їх вплив на репутацію президента:

Однією з передвиборчих обіцянок Макрона було збільшення витрат на оборону з теперішніх 1.6% ВВП до 2% до 2025-го року відповідно до рекомендацій НАТО. До 2025-го планували збільшення фінансування з 32-х до 50 млрд.Макрон переміг на виборах і розібравшись у державних фінансах трохи підохренів з олландівського спадку, серйозності економічних проблем республіки і дефіциту бюджету. Ну а ми то прекрасно знаємо, які статті видатків ріжуть усі президенти в разі нестачі коштів ;).

Тож Макрон пішов тим же шляхом і заявив, що оборонний бюджет на 2017-й уріжуть на 850 млн. євро. Під питанням і заявлене раніше зростання фінансування армії. Це на фоні висадки Макрона в атомну субмарину, пишних парадів до дня взяття Бастилії і офіційних заходів під час приїзду Трампа, наприклад)

На що НГШ ЗС Франції П’єр де Вільє – один із головних лобістів зростання видатків на оборону – логічно здивувався і припустив, що військових цинічно пробують наї*ати, доколє :).

Амбіційний Макрон не потерпів опозиції – і авторитетний генерал змушений подати у відставку. Армія починає невдоволено гомоніти – ну немає у них січових традицій, щоби прямо надавати копняків Макрону, який в армії навіть не служив – на що президент реагує ще жорсткіше, пропонуючи усім незадоволеним подати у відставку. Дипломат від бога ;).

По факту масштабний конфлікт із військовими та задум зі статусом Першої Леді так сильно підрізали рейтинг Макрона. Зараз намагається помиритись – поки ніби без успіхів).

Мрію, щоби колись наша армія так же активно і без посередників лобіювала свої потреби в публічному дискурсі. І мала для цього відповідний і небезпідставний авторитет у суспільстві, звісно ж ;)

Добавил: Alter Idea Дата: 2017-08-14 Раздел: Блог-пост