Меню

Нові правила нарахування субсидій

Нові правила нарахування субсидій почали працювати 18 серпня, і тепер при наданні субсидій враховуються доходи не за весь попередній рік, як раніше, а за останні 6 місяців.

При цьому серйозні зміни відбулися при заявці на отримання субсидій для домогосподарств, в яких є безробітні. Так, тепер дохід безробітних за цей період буде вказуватися в розмірі двох прожиткових мінімумів.Дещо покращилася ситуація з наданням субсидій сім'ям, у яких зафіксована заборгованість: якщо раніше наявність будь-яких боргів за ЖКГ автоматично позбавляло права на надання субсидій, то тепер невеликий борг в 340 гривень не стане перешкодою для її надання.

У той же час посилилися правила надання субсидій у випадку зміни місця проживання. Якщо раніше субсидії давали без урахування реєстрації та фактичного місця проживання, то тепер вони будуть надаватися або за місцем фактичного проживання (про який потрібно повідомити заздалегідь), або за місцем реєстрації.

Нові соціальні нормативи споживання газу на чверть знизилися. Якщо раніше для субсидії вважали витрата газу (якщо не стоять лічильники) по 4,4 кубометра на людину в місяць тільки на приготування їжі, а якщо будинок не підключений до гарячого водопостачання - норма підростала до 7,1 на людину. У разі, коли житло обладнано ще й газовим водонагрівачем, цифра збільшувалася вдвічі - до 14 кубометрів газу на людину в місяць.

Одночасно тривалість опалювального сезону для непідключених до центрального опалення будинків знизилася на 30 днів і стала такою ж, як і для міських квартир - з 15 жовтня по 15 квітня.Нововведенням є і монетизація невикористаної частини субсидій, про яку в уряді не втомлюються говорити. Однак навіть за умови суворої економії електроенергії і газу її розмір за рік не так вже й велика. Якщо одержувач субсидії споживає до 150 кВт електроенергії за рік, то зможе претендувати на отримання 135 гривень, а при річному витраті газу до 100 кубометрів - на 700 гривень.

Добавил: Alter Idea Дата: 2017-08-30 Раздел: Блог-пост