Меню

Де Дуда знайшов в Україні "антипольських політиків?

Президент Польщі, Анджей Дуда, закликав українську владу не допускати до влади націоналістів, наводимо цитату:

"Люди, які відверто проголошують націоналістичні і антипольські погляди, не повинні займати важливих посад в українській політиці. Такі люди не будують співпраці між нашими країнами, вони їх руйнують".Хоча чи відвертий пан Дуда в своїх заявах?

Останнім часом можна спостерігати все більшу активність антиукраїнського спрямування з боку "ображених" поляків. Вже неодноразово представники польського політикуму, включно із найвиднішими посадовцями Польщі, дозволяли собі грубо втручатись у внутрішнє життя нашої держави, піддаючи сумнівам дружні відносини та руйнуючи підгрунтя для міжнародного діалогу. Чого варті заяви Міністра Закордонних Справ Польщі, Вітольда Ващиковського, які перманентно вказують українцям, як саме НАМ трактувати НАШУ історичну спадщину, при цьому досить однобоко розглядаючи питання, що є болісними для обох наших народів.

В тому ж напрямку діє і віце-консул Польщі, Марек Запур, з досить цікавим поглядом на історію, назвавши Львів польським містом та назвавши Україну оккупантом. Також не варто забувати про законопроекти, що розглядались в польському Сеймі, зокрема про відмову визнавати факт, щодо поляків, що воювали на стороні Вермахту в складі підрозділу Narodowe Siły Zbrojne (NSZ), та визнавати поляків співвідповідальними за табори смерті часів Другої Світової. Однак той же Сейм, що фактично закрив очі на власних вояків з NSZ, виступає за зведення наших бійців з УПА до рівня злочинців.

Чи може свідчити таке однобоке трактування історії та, будемо відвертими, нахабне втручання у внутрішньополітичний дискурс нашої країни, про бажання співпрацювати на рівні цивілізованного міжнародного партнерства, задля побудови спільного майбутнього?

Джерело: nationalcorps.org

Добавил: Alter Idea Дата: 2017-11-09 Раздел: Блог-пост