Меню

Російській пропаганді допомогають радянські стереотипи - експерти

Виконавча директорка «Детектор Медіа» Діана Дуцик розповіла "Громадському", чому в Україні досі перемагає російська пропагандистська машина.

Вікторія Єрмолаєва: Як ви проводили своє дослідження?

Діана Дуцик alter idea

Діана Дуцик: Тут ідеться не про дослідження, а про комплексні висновки на базі низки досліджень. Я говорила про загальні тенденції у своїй доповіді. Попри те, що у нас нібито зараз є обмежений доступ до російських ЗМІ, російська пропаганда працює. Нам потрібно зрозуміти інформаційне поле, в якому працює ця пропаганда.

Я говорила безпосередньо лише про Донецьку та Луганську області, але деякі з цих інструментів ефективно працюють на всій території України.

Якщо говорити про Донецьку та Луганську області, ми бачимо дуже слабкі проукраїнські умовно незалежні місцеві ЗМІ. Можна сказати, що їм не вистачає кваліфікованих кадрів, вони не можуть задовольнити інформаційних потреб, які мають місцеві жителі. Проблемою є також доступ до сепаратистських ЗМІ.

Існує величезний економічний, соціальний та інформаційний розрив між різними населеними пунктами. Люди не можуть дозволити купити комп’ютер чи сучасний телефон з доступом до інтернету. Майбутній виборець не чує альтернативного політичного дискурсу.

На початку війни на Сході росіяни інтенсивно продукували фейки про Україну, сьогодні російська пропаганда не плодить стільки фейків, вона тисне на ті больові точки, які Україна має всередині як держава, як суспільство. Російській пропаганді сьогодні допомагають історичні речі, вкорінені радянською пропагандою певне стереотипне мислення, поведінкова реакція. Протягом незалежності ніхто не намагався їх зруйнувати. Помилка деяких представників української влади в тому, що вони намагаються в агресивний спосіб нав’язати український дискурс. Треба працювати досить витончено, просуваючи український дискурс на цій території.

Російська пропаганда досягла того, що знищила довіру до всіх.

Добавил: Alter Idea Дата: 2017-12-18 Раздел: Блог-пост