Меню

Що означатиме для Росії відключення від системи SWIFT?

Виключення Росії з системи SWIFT, про яке говорить Європарламент, потрібно розглядати в пакеті санкцій проти РФ. Для самої Росії це спричинить багато незручностей, через які іноземні інвестори не захочуть вкладати гроші в російські підприємства, прокоментував «Погляду» директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

«Відключення від системи SWIFT призведе до того, що будь-які розрахунки займатимуть значно більше часу. Це також ускладнить роботу з цінними паперами, де розрахунки повинні виконуватися в реальному часі. Крім того, будь-які платежі, що надходитимуть, будуть проходити прискіпливу перевірку. Це, звичайно, ускладнить систему і призведе до втрати часу, а в сучасному світі час переказу коштів, час зарахування коштів – це дійсно вагомий економічний фактор», – сказав Василь Юрчишин.

Незручності, спричинені відключенням від цієї системи, призведуть до того, що менше економічних агентів захоче мати справу з російськими підприємствами. Проте, за словами економіста, говорити про те, що це завдасть економіці Росії збитків на кілька мільярдів доларів, на сьогодні поки рано.

«Відключення від системи SWIFT поряд з іншими санкціями, які вже діють і будуть діяти в 2015 році, коштуватиме Росії принаймні 3-4% зростання ВВП. Санкції, так чи інакше, але корелюють вартість того ж долару. Також процес здешевлення нафти, який відбувається у світі одночасно з санкціями, сильно впливає на російську економіку. Ця комплексність дійсно вказує на те, що падіння економіки Росії буде досить суттєве і вийти з нього буде не так легко. Тому що економіка, яка входить в рецесивний стан, вкрай неохоче з нього виходить », - зазначив економіст.

Добавил: Alter Idea Дата: 2015-01-29 Раздел: Блог-пост