Меню

Чому Росії невигідна широкомасштабна війна з Україною

Нещодавно секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що генштаб Російської Федерації змінив тактику ведення війни на Донбасі. Він зазначив, що посилення протиповітряної оборони для України дуже важливо, оскільки не виключена ймовірність застосування Росією військової авіації в разі загострення військового конфлікту. Разом з тим експерти кажуть, що Путін не зважиться на повномасштабне протистояння.

Качаткин alter idea

АТАКА З НЕБА

За словами Турчинова, «широкомасштабний конфлікт, перш за все, буде відрізнятися від ситуації на сході України використанням повітряно-космічних сил Російської Федерації, зокрема штурмової авіації, крилатих ракет».

Для ефективної протиповітряної оборони і захисту важливих стратегічних об’єктів країни ЗСУ вивчають в деталях масштабне застосування Росією ПКС в Сирії, їх сильні і слабкі сторони. Турчинов зазначив, що повномасштабна війна між державами не виключається, і до неї варто грунтовно підготуватися.

ШТРАФБАТИ

Крім того, в РНБО відзначили, що генштаб Російської Федерації змінив тактику ведення війни, що також може вказувати на підготовку повномасштабного вторгнення.

Олександр ТУРЧИНОВ,секретар РНБО України:

Хочу підкреслити, що змінилася тактика війни на Донбасі, яка реалізується Генштабом РФ. Два корпуси, які є складовими 8-ї армії, виконують функції, аналогічні до функції, яку виконували штрафбати під час Другої світової війни. Їх головне завдання – ціною власного життя затримати просування наших військ до підходу основних сил.

НЕ ВИГІДНО?

Разом з тим, на думку військового експерта, полковника запасу Олега Жданова, Україна здатна протистояти Росії у повномасштабній війні, і вона наочно продемонструвала це в 2014 році. У той же час, самій Росії широкомасштабна війна з Україною не вигідна.

Олег ЖДАНОВ, військовий експерт:

У разі широкомасштабного наступу, для якого немає сил і засобів у Російської Федерації, на території України вони загрузнуть у затяжній позиційній війні. Навіть з урахуванням того, що ЗСУ на сьогоднішній день знаходяться в стані стагнації.

СПРОБУЮТЬ ДОМОВИТИСЯ?

Експерт програми міжнародної та внутрішньої політики аналітичного центру «Український інститут майбутнього» Ігар Тишкевич вважає, що Росія намагатиметься досягти угоди з Донбасу.

Ігар ТИШКЕВИЧ, експерт:

Ключовим фактором у плані вирішення конфлікту на Донбасі буде позиція Росії, яка сьогодні визначає, який рівень ескалації вона може собі дозволити. Кремль узяв курс на оптимізацію недоліків конфлікту з Україною. На це вплинуло посилення санкційного режиму з боку США.

ПОБОЯТЬСЯ

Військовий експерт, генерал-лейтенант Василь Богдан вважає, що великої війни Росії з Україною навряд чи варто очікувати – за ескалацію конфлікту Москва може значно поплатитися великими втратами або жорсткими заходами з боку Заходу.

Василь БОГДАН,військовий експерт:

Навіть поточна концентрація збройних формувань РФ на кордонах з Україною і тенденція до їх нарощування навряд чи зможуть призвести до якихось масштабних військових операцій. У Кремлі чудово усвідомлюють, що ЗСУ вже отримали відповідний досвід: у них є ешелонована оборона з військовою технікою, озброєнням і підготовленим особовим складом. Тому будь-які масштабні військові операції спричинять за собою велику кількість жертв з російської сторони.

Добавил: Alter Idea Дата: 2018-07-03 Раздел: Блог-пост