Меню

Не Стусом єдиним

Свого часу Віктор Медвечук потрапив у так звану групу «підібраних» адвокатів, яким органи МВС і КДБ доручали вести важливі справи. Серед особливо резонансних, у яких В.Медведчук брав участь як адвокат, були судові процеси над літераторами-дисидентами Юрієм Литвином, Василем Стусом, Миколою Кунцевичем та директором Чорнобильської АЕС Віктором Брюхановим. Медведчук-Стус І от Вам до прикладу як Медвечук захистив Миколу Кунцевича. На цей процес його призначають у 1985 році. Після того, як прокурор вимагав підсудному 3 роки позбавлення волі, адвокат у слові захисту цинічно заявив:
"Я повністю згоден з товаришем прокурором щодо міри покарання. Але, за незрозумілими для мене причинами, товариш прокурор забув про те, що підсудний ще не відбув один рік та дев'ять місяців із попереднього терміну. Вважаю, що необхідно додати цей термін до нового покарання."
І суд врахував це прохання. А от вам для довідки, детально, хто такий Микола Кунцевич.
Кунцевич Микола Віталійович (14 жовтня 1954) — український дисидент, Заслужений діяч мистецтв України, Народний артист України, засновник гастрольно-концертного об'єднання «Рухконцерт», організатор музичних фестивалів «Дзвін», «Українське сузір'я»,«Коріння наше в Україні». Нині — Волонтер Фонду підтримки 25 батальйону "Київська Русь", Академік Міжнародної Академії Козацтва, полковник Українського Козацтва. Участник Євромайдану. Більше 60 разів виступав з віршами зі сцени Майдану. 21.02.14 контужений в сутичці з "Беркутом", частково втратив зір. Тоді Віктор Медвечук був "обраним" для особливих справ, "захищав" українців, що боролись проти тодішнього свавілля, а зараз "обраний" врегульовувати стосунки з Росією. А чи потрібен нам такий захисник? Звичайно, таке питання до Петра Олексійовича варто ставити, яке уже, доречі, йому ставили. Він зазначив, що буде домовлятись з ким завгодно аби звільнити наших хлопців. Автор: Богдан Стрижак
Добавил: Alter Idea Дата: 2018-08-14 Раздел: Блог-пост