Меню

Чому варто не боятися колекторів

Йтиметься про таке поняття як «колектори». Дане питання цікавить усіх позичальників заставних і беззаставних кредитів. Це слово увійшло в побут вживання банками, фінансовими та мікрофінансовими організаціями, самими компаніями. Але чи існує таке поняття в юридичній практиці? Слід розуміти, все взаємини повинні нести юридичний характер, як між боржником і банком, позичальником і колектором.

Якщо колектори в Україні?

Відповідь проста. Ніяких колекторів в Україні офіційно не існує. Немає законів, нормативно-правових актів, якими б визначався даний статус. Такий термін придуманий, і його вживають, оскільки він викликає тваринний страх у людей. При згадці терміна «колектор» вимальовується образ людини з битою, що стоїть за дверима, з вимогою сплатити борг. Насправді, все це міф, вимога з загрозою фізичного насильства є кримінально караним вимаганням.

Якщо на вас тиснуть коллектори радимо вам звернутись до Антиколлекторів!

Факторингові компанії не займаються здирництвом, але спекулюють, оскільки судово-правова система стягнення боргів неефективна. З проблемою стягнення зіткнулися кредитори і зрозуміли, що кращого способу збити з боржника гроші, ніж його залякати, на сьогоднішній момент не існує. З ним не вигідно судитися. Застава або борг за законом можна стягувати тільки в судовому порядку. Тому залишається один вихід - психологічний тиск, залякування з боку банку або самої факторингової компанії.

Навіть, якщо ваш борг перепроданий факторингової компанії, то нічого не змінилося. Такий феномен називається просто переуступкою права вимоги. У цих фірм повноваження такі ж, як і у банків. Зміни відбулися тільки в назві. Однак, вони намагаються маніпулювати вашими страхами і залякувати, дзвінками, листами та повідомленнями, ніби мають інші правами.

Якщо вас лякають мобільними групами, погрозами, що приїдуть додому, можете бути спокійними. Це просто спроба натиснути. Іноді такі групи можуть приїжджати до проблемних позичальників додому або на роботу. Але повноваження таких груп невеликі. Вони можуть постояти скромно біля ваших дверей, на цьому їхні дії можуть завершитися. Правда, факт приїзду такої мобільної групи викликає у людей страх, і боржники йдуть на умови таких компаній. Все тому, що внутрішній страх впливає на людей і це використовується.

Якщо до вас приїхали, сміливо викликайте поліцію і повідомляйте, що невідомі особи намагаються увійти в вашу квартиру або загрожують життю, здоров'ю.

Якщо у вас кредит без застави, то вас будуть залякувати по телефону, повідомленнями, листами та на цьому справа закінчиться.

Якщо кредит заставний, то вирішення питання для вас буде складніше. Крім дзвінків і повідомлень, можуть приїхати до вас додому, але на це можете просто не реагувати. Якщо не будете показувати, що вас можна залякати, такі візити припиняться. Вони зрозуміють, що з вами неефективно вести подібну тактику. На вас або звернуться до суду, або просто залишать в спокої.

Кредит капітал колектори

Правда є приблизно 20% агресивних колекторських компаній, що займаються викупом заставних кредитів. Серед них і Кредит Капітал. Про їх діяльності можете прочитати кредит капітал Відгуки. Вони намагаються не в правовому полі відбирати квартири. Зокрема, викупивши права за кредитом вони на підставі чинного законодавства стосуються заставних позик, можуть продати вашу квартиру третій особі або оформляють заставну квартиру на себе. Зараз в такий діяльності допомагають приватні нотаріуси, висупающімі реєстраторами державного майна, або окремі приватні реєстратори.

Якщо такі компанії вибрали цей шлях, негайно звертайтеся в суд, заперечуйте дії приватного реєстратора або нотаріуса, накладайте арешт на квартиру.

Якщо такі колектори намагаються потрапити в вашу квартиру і виселити, дайте їм чітко зрозуміти, що без окремого рішення суду це зробити не вийде. Такого судового висновку у них немає. Вам будуть демонструвати договір іпотеки та виписку з держреєстру майнових прав про власність. Вони можуть навіть викликати поліцію і це все пояснювати. Але такі дії є незаконними, вони тільки маніпулюють неписьменністю правоохоронних органів, які не знають як себе вести в цій ситуації.

Навіть якщо вони номінальні власники цього приміщення, без рішення суду і представників державної виконавчої служби примусово потрапити в ваш будинок або квартиру вони не можуть. Решта дії є самоуправством і кримінально караною діяльністю.

Ви можете посилатися та то що, ви проживаєте в даній квартирі тут є ваше майно, ви тут прописані, ніж підтверджуєте відповідними документами, довідками форми 3, 13, відміткою в паспорті. Далі накладаєте арешт для квартири для подальшого судового спору. Проти таких дій колекторів (факторингових компаній) у вас дуже високий шанс виграти суд. Звертайтеся з позовом і сміливо відстоюйте свої права.

Добавил: Alter Idea Дата: 2019-03-01 Раздел: Блог-пост