Меню

США вже підготували законопроект про спецстатус України

Україна може отримати статус головного союзника США поза НАТО на період до вступу нашої країни до Північноатлантичного альянсу. Це відбудеться у разі ухвалення Конгресом США законопроекту H.R.3047 «Про надання підтримки Україні в захисті її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності, а також для інших цілей», який був представлений республіканцем Майклом Макколом.

Надання такого статусу Україні є для нас вкрай важливим. Але, якщо бути зовсім чесним, це не перша спроба Конгресу надати нам його. Ще в 2014-му - вже після анексії Криму, але ще до початку повномасштабної агресії РФ на Донбасі - республіканець Боб Коркер пропонував зробити нашу державу головним союзником США. Але тоді проект не підтримали ані американські законодавці, ані тодішній президент Барак Обама.

Зараз у разі ухвалення законопроекту H.R.3047 Україна отримає нові можливості.

Статус головного союзника передбачає збільшення допомоги на забезпечення безпеки. США у 2019 фінансовому році має нам надати на ці цілі майже 424 мільйони доларів. І в тексті законопроекту чорним по білому зафіксовано пропозицію щодо необхідності виділити додаткові кошти задля реалізації можливостей «для встановлення і побудови довгострокових двосторонніх оборонних відносин і досягнення важливих цілей, включаючи ефективне використання, безпеку і зберігання оборонних засобів із США».

Як свідчить практика, союзникам надають вже не декілька сотень мільйонів допомоги на рік - це будуть суми в декілька мільярдів.

Добавил: Alter Idea Дата: 2019-06-11 Раздел: Блог-пост