Меню

Росія не має ресурсів для відновлення економіки - американські аналітики

Економіки України та Росії знаходяться в глибокій кризі, зазначають експерти  Atlantic Council. Однак, на відміну від української, російська економіка "на тепер" не має внутрішніх ресурсів, здатних відновити зростання ВВП та подолатти прояви економічної стагнації.

Такі висновки були зроблені на основі звітів  ЄБРР «Регіональні економічні перспективи» (2015) та МВФ «Перспективи розвитку світової економіки» (2014).

«На українську економіку тиснуть слабкі внутрішні інституції та війна на Сході, а по російській б’ють санкції та низькі ціни на нафту і газ», - роблять висновок експерти.

«Економічне зростання сильно впало як в Росії, так і в Україні. Відповідно співвідношення бюджетного дефіциту до ВВП зростає до небезпечних рівнів. Обом економікам необхідна нормалізація відносин між країнами», - додається в коментарі.

Перевага України вбачається в тому, що «Україна отримує допомогу від МВФ, ЄС та США – вона може забезпечити необхідні ресурси для того, щоб Україна вижила у конфлікті з Росією і зрештою її економіка почала відновлюватися. Росія ж опинилася у складній ситуації: Путін не може перестати підтримувати сепаратистів на сході України, не втративши політичного капіталу вдома, але поки підтримка продовжується, потужні санкції від США та ЄС залишатимуться в силі. Якщо припускати, що ціни на нафту залишатимуться у найближчому майбутньому низькими, тиск на російську економіку змусить Путіна приймати непрості рішення».

Добавил: Alter Idea Дата: 2015-03-08 Раздел: Блог-пост