Меню

Санкції проти нафтогазової промисловості становлять велику загрозу економіці РФ - Fitch Ratings

Ввведення корпоративних фінансових санкцій проти хедлайнерів російської економіки становлять ще більшу загрозу, ніж падіння цін на нафту, пише авторитетнеFitch raitings.

Наразі кредитний рейтинг нафтогазової галузі РФ ще витримує вартість 55 дол. за барель, але якщо доступ до західних технологій буде перекритий, то Росія не зможе добувати сДіючі тільки сировини, скільки вона дубуває на початку 2015 р. До того ж вона не матиме ні ресурсів, ні фінансових можливостей для оновлення існуючих технологічних потужностей, а це неминуче вдарить в цілому по всій економіці.

Діючі санкції вже практично ліквідували доступ до західних ринків капіталу для всіх російських нафтових і газових компаній,  не тількки для тих, кого ці санкції зачепили. Російські банки ще можуть запропонувати деяку ліквідність, але вони цілком залежні від держави і Центрального банку Росії, а відтак - від  фінансування та коштів для підтримки їх кредитного потенціалу, що надаються тією ж державою. Звичайно, банки можуть реструктуралізувати  існуючі заборгованості, але суттєво відновити фінансування навряд чи вдасться.

Скоріше за все, фінансування отримають декілька "обраних" компаній та банків, але такий крок теж не впливатиме на погіршення показників економіки. 

До того ж, якщо нові корпоративні санкції не будуть введені, то проблеми все одно виникнуть, щоправда, в середньостроковій перспективі. Інвестиції з Китаю здатні затормозити цей процес на деякий час, але згодом буде не дуже зрозуміло, кому належать нафтогазові потужності - Росії чи, власне, Китаю.

Поки ж низка ціна на нафту призупинила реалізацію фінансово затратних проектів, кредитні ресурси теж вичерпані, а доступ до нових не передбачається. Вирішення існуючих проблем вже неможливе виключно засобами економічного впливу, тоді як політика блокує економічний розвиток.

Джерело: Fitch Ratings

Добавил: Alter Idea Дата: 2015-03-11 Раздел: Блог-пост