Меню

Карасьов: демарш, організований за допомогою якихось напівзаконних збройних формувань − це виклик державі

Ситуаця, яка склалася навколо ПАТ "Укрнафта", продовжує потрохи хвилювати український політикум. Емоції відійшли вже на другий план, голова Дніпропетровської ОДА Ігор Коломойський одержав догану від президента Януковича, але заклики щодо можливої відставки не вшухають.

Політолог Вадим Карасьов Радіо "Свобода" коментує цю ситуацію таким чином:

Мені здається, чим більше вони будуть про це говорити і кричати на всіх кутах, тим менше буде шансів на те, що Коломойський піде. І більше шансів на те, що для багатьох Коломойський стане, так би мовити, гнаним. Якщо до цього хору приєднується ще і «Опозиційний блок», то було б добре, щоб не спрацював ефект Йосипа Бродського. Колись він сказав: «Якщо Євтушенко проти колгоспів, то я за колгоспи». І може статися так, що якщо «Опозиційний блок» буде голосно вимагати відставки Коломойського, то багато хто може передумати і навпаки − підтримати його, так що тут потрібна помірність. В принципі, звичайно, Коломойський не правий, але нехай це буде оцінка для виборців, а не депутатів. Нехай виборці, дніпропетровці з цим розбираються, нехай це запам'ятають і на наступних виборах дадуть або не дадуть відмову Коломойському і його команді. Але вимагати відразу відставки за некоректну поведінку по відношенню до журналістів, мені здається, в наших нинішніх умовах не зовсім коректно.

Інша справа, що Коломойський не правий по суті, тому що демарш, організований за допомогою якихось напівзаконних або квазізаконних збройних формувань − це виклик державі. Тому що наші олігархи плутають державну кишеню з власною, і не можна допустити, щоб такі держкомпанії, як «Укртранснафта» працювали на кишеню окремих фінансово-промислових груп. Тут Коломойський по-крупному не правий, і якщо він хоче залишатися головою Дніпропетровської адміністрації, бути в політиці, бути держслужбовцем першого рангу, тобто служити державі, значить, він має чітко розмежувати свої приватні інтереси з державними і працювати на державу.

Добавил: Alter Idea Дата: 2015-03-21 Раздел: Блог-пост