Меню

Рівень підтримки російської пропаганди в Україні. Телебачення

Основним джерелом інформації про стан справ в Україні для мешканців південно-східних регіонів є телебачення: 83% дізнаються новини з передач загальнонаціональних каналів. На другому місці – Інтернет-ЗМІ: 41% читають онлайн-джерела. На третьому місці – близькі люди: 24% отримують більше всього інформації від родичів, друзів та сусідів. Далі йдуть загальнонаціональні газети (22%), соціальні мережі (17%), великі радіостанції (16%) та знайомі, що знаходяться чи приїхали із зони бойових дій (10%).

Рівень довіри до різних джерел інформації серед усіх мешканців регіону найвищий для загальнонаціонального телебачення (50%), Інтернет ЗМІ (26%) та близьких людей (15%), а також очевидців (12%) з зони АТО.

На те, наскільки правдивою люди вважають інформацію з певного джерела, вказує також відсоток користувачів цього джерела, які називають його вартим довіри. Найбільш надійними вважаються свідчення тих, хто побував в районах, де ведуться бойові дії, слідом приблизно однаковою довірою користуються новини національних телеканалів, Інтернет ЗМІ та почуті від найближчого оточення.

kmis_2

Найбільше покриття в регіоні конфлікту у Інтера та 1+1, за ними йдуть «Перший національний», СТБ, Україна, ICTV, Новий та 5 канал. Близько третини респондентів стверджують, що можуть приймати російський канал «РТР», такий самий показник в «НТВ» та «ОРТ», «РБК» «ловлять» 17%.

Покриття каналів передбачувано відрізняється на окупованій бойовиками та не окупованій території. «РТР», «НТВ» та «ОРТ» в ДНР-ЛНР може дивитися кожен другий, поза «народними республіками» – кожен п’ятий. Натомість покриття топ-5 українських каналів в «ДНР-ЛНР» – від 40% до 50%, на решті територій регіону конфлікту – від 77% до 90%. Варто зазначити, що тут йдеться про кожен канал окремо.

kmis_3-min

Сумарно на території «ДНР-ЛНР» 63% можуть приймати принаймні один з чотирьох згаданих російських каналів, 61% - принаймні один з перерахованих українських. На решті територій, що увійшли в вибірку, 28% мають доступ до хоча б одного з названих російських каналів, 91% - до українських (ще 7% не дивиться телевізор). Таким чином, російські канали, попри законодавчі заборони, все-таки доступні значній кількості українських громадян.

Лідер новин на телебаченні для аудиторії південно-східних областей – Інтер, трохи відстає від нього 1+1. 42% та 36% респондентів стверджують, що дивилися новини на цих каналах за останні 2 дні. 21% переглядали новини на каналі «Україна», 12% - на 5 каналі.

Новини на «РТР» за останні 2 дні дивилися 8% опитаних, на «НТВ» - 5%, на «ОРТ» - 10%.

В «ДНР-ЛНР» новини на будь-якому російському каналі за цей період  дивилися 46% , на решті територій конфлікту – всього 8%.

kmis_4_tabl-min

Російські телеканали в основному доступні за допомогою супутникової антени та кабельного ТБ (відповідно 42% та 38% від тих, хто може їх приймати). 6% дивляться їх через Інтернет.

kmis_5-min

Джерело: Освіта

Добавил: Alter Idea Дата: 2015-03-23 Раздел: Блог-пост