Меню

Керрі провалив перемовини в Сочі - Washington Post

Візит державного секретаря США Джона Керрі минулого тижня до Сочі та його зустрічі з президентом і главою МЗС Росії, схоже, не переконали Москву змінити свою політику в питаннях України, Сирії та Ірану.

Про це пише американське видання The Washington Post.

"Минув тиждень з того моменту, як держсекретар Керрі вийшов після 8-годинних переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним і його міністром закордонних справ, аби сказати, що обидві сторони погодилися зробити нову спробу взаємодії у розв'язанні конфліктів в Україні та Сирії, а також досягненні ядерної угоди з Іраном", - йдеться у публікації.

Але поки результати, на думку журналіста видання, не виглядають обнадійливими. "Відправною точкою для будь-якого практичного прогресу буде фактичне припинення вогню на сході України. Хоча угода була підписана три місяці тому, російські війська в регіоні продовжують порушувати свої зобов'язання "на щоденній основі", як констатувала цього тижня помічник держсекретаря Вікторія Нуланд", - зазначається в статті.

Також не відбулося змін у підтримці Москвою сирійського режиму Башара аль-Асада. Попри численні докази, що сили Асада поновили використання хімічної зброї проти цивільних осіб у вигляді бочок, наповненим хлором, "Росія відмовляється визнавати відповідальність Дамаска", пише видання.

Замість підтвердження риторики Керрі, що співпраця з РФ можлива, послідовники Путіна радісно вигукують щось на кшталт того, що американці відступають, зазначає далі WP. "Вони кажуть, що Обама, зазнавши невдач у спробі змінити політику Росії шляхом санкцій та ізоляції, визнав, що має шукати контактів з Кремлем та поступитися своїми основними вимогами. Російські офіційні особи та ЗМІ демонстративно зазначають, що Керрі під час переговорів не оскаржував російської анексії Криму, що є сигналом перемоги агресії Путіна", - наголошується у публікації

Обама може вірити, що "повторне зближення з Росією сприятиме реалізації його вищого пріоритету в зовнішній політиці - іранської ядерної угоди – з одночасним упередженням нової ескалації Путіна в Україні", йдеться далі у статті. Однак російський лідер, швидше за все, стримається тоді, коли будуть докази, що його нова агресія зустріне потужний опір – "у тому числі, в разі постачання зброї українським силам, а також посилення економічних санкцій". Судячи з риторики Москви, роз'яснювальна робота Керрі, можливо, переконала Путіна тільки в тому, що адміністрація Обами, зрештою, дотягне свій термін, зазначає видання.

Добавил: Alter Idea Дата: 2015-05-24 Раздел: Блог-пост