Меню

Росія саботує діяльність "нормандської четвірки"

"Російські дипломати в заявах ЗМІ фактично відмовилися в останній момент, мотивуючи тим, що у них ще відсутній порядок денний для обговорення. У нас навпаки - купа питань для обговорення. Два російських спецназівця в лікарні, російський ЗРК "Стріла -10" виявлено місією ОБСЄ, інтенсивність обстрілів наших міст зросла, гинуть мирні жителі і військові. Хіба цього не достатньо для обговорення?" - сказав джерело в МЗС України.

За його словами, така поведінка російської сторони непрофесійна.У МЗС України нагадали, що в Мінську 12 лютого учасники домовилися, що процес виконання домовленостей буде регулярно моніторити "нормандська четвірка". "І ми, і наші партнери з Німеччини та Франції готові до чергової оцінки досягнень та усунення перешкод на шляху до мирного врегулювання. При тому, що росіяни перетворюють такі зустрічі в розмови про все і ні про що, ми знаходимо в собі сили їх слухати і вести розмову, оскільки такі зустрічі все ж дають шанс на досягнення прогресу ", - сказав співрозмовник агентства.

Дипломат висловив жаль такими неконструктивними діями російських колег, що веде до затягування процесу врегулювання ситуації на Сході України. "Росія постачає терористам важке озброєння, затягує реальний переговорний процес, не тисне на терористів, щоб вони виконували Мінські домовленості. Всі розчаровані. Але руки не опускаємо, працюємо над іншими можливостями. Адже потрібно рухатися вперед", - розповіли в українському зовнішньополітичному відомстві.

Раніше статс-секретар, заступник глави МЗС РФ Григорій Карасін заявляв, що дата і місце проведення нової зустрічі "нормандської четвірки" на рівні заступників міністра закордонних справ поки не визначені.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Москва чекає від Парижа конкретних пропозицій щодо порядку денного можливої ​​зустрічі "нормандської четвірки" на рівні заступників глав МЗС.

Джерело: Депо

Добавил: Alter Idea Дата: 2015-05-27 Раздел: Блог-пост